Bělení zubů a 4 nejčastější otázky

Na bělení zubů existuje několik zaručených způsobů včetně odborné péče u vašeho zubního lékaře. Myslíte si, že s lékařským odborníkem lze dosáhnout toho nejlepšího výsledku? Jistí si být nemůžete! Velmi záleží také na tom, pod které ruce se dostanete.

Přemýšlíte-li nad bělením zubů, ale vrtá vám stále hlavou několik otázek, které vám v bělení zubů zatím brání, pak zahoďte všechny obavy – dnes přinášíme odpovědi na nejčastější otázky.

Který způsob bělení zubů je ten nejlepší?

Zářivě bílý úsměv lze získat buď ordinačním bělením nebo pomocí volně prodejných bělících prostředků či díky podomácku vytvořeným bělícím směsím. Nechcete-li o svůj chrup zcela přijít a tudíž neřešit, jak své zuby vybělit, pak se domácím výtvorům pro bělení vyhněte obloukem. Při nakupování bělících prostředků na zuby dávejte pozor na přípravky obsahující nebezpečné peroxidy a kyseliny. Ty sice vaše zuby zesvětlí, ale rovněž nenávratně poškodí sklovinu zubu, a ten se poté stává výrazně citlivým.

Vyzkoušet však můžete bělící pásky na zuby – patří k nejoblíbenějším způsobům bělení na světě. Tyto pásky obsahují stejné ingredience jako používají zubní lékaři při ambulantním bělení zubů. S tím rozdílem, že si ušetříte pár tisíc. Bělení pomocí bělící pásky je bezpečné a snadné.

Je možné vybělit i umělý zub?

Umělý chcete-li mrtvý zub, není možné vybělit klasickými pastami, gely ani páskou. Zkrátka keramiku ani pryskyřici vybělit nelze. V tomto případě lze zub vyměnit nebo zesvětlit složitým zásahem do náhrady.

Jak dlouho vybělené zuby vydrží?

Velmi záleží na způsobu bělení. Odpověď na tuto otázku se může lišit člověk od člověka. Budete-li zuby bělit za pomocí bělících pásků, získáte bělejší úsměv již po třech dnech bělení. Délku vybělení dále ovlivňuje složení slin, používání podpůrných prostředků, potraviny, nápoje a mnoho dalšího. Záleží na tom, zda jste kuřák/kuřačka, pijete kávu, víno apod. Pro co možná nejdelší trvanlivost bílého úsměvu se budete muset vyhnout nápojům i potravinám, které způsobují zabarvení chrupu a pigmentové skvrny.

Jak souvisí bělost zubů s dentální hygienou?

Dříve než si začnete zuby jakkoliv bělit, nechte si je prohlédnout zubařem nebo dentální hygienistkou. Lépe tak zjistíte, zda zabarvení zubů není způsobeno nedostatečnou ústní hygienou. Po osvojení zásad správného čištění zubů teprve začněte uvažovat nad dalším získáním bělejšího odstínu. Bělost zubů a správná ústní hygiena spolu úzce souvisí.

Obrázek: pixabay.com