Babička se odmítá vídat se svou vnučkou. Důvod lze jen těžko pochopit

Fotografie: Depositphotos

Toxičtí příbuzní mohou být demoralizující. Těšíte se, že strávíte zbytek života se svým partnerem, a pak se vám jeho rodiče snaží život co nejvíce ztížit.

Mnoho mladých párů si stěžuje na tlak, který na ně rodiče vyvíjejí. Jedná se především o početí dítěte, na něž se budoucí prarodiče těší. Ne každý se těší na příchod vnoučat. Existují babičky, které nechtějí nebo nedokážou projevit lásku svým vnoučatům. Není málo rodičů, jež jsou zklamáni chladným vztahem mezi prarodiči a dětmi. Často zůstávají bez podpory a o babičce, která se s dítětem láskyplně mazlí, si mohou nechat jen zdát.

Odmítá vidět svou vnučku

Bohužel je to příběh mnoha lidí a mnoho žen se setkává s neférovým chováním své tchyně. Drama tchyně a snachy se stalo tak běžným, že se z něj stalo téměř klišé. Mnoho lidí se na sociálních sítích podělilo o příklady toho, kam až jsou některé tchyně schopné zajít, aby zničily svou rodinu. Jedna žena se podělila o příběh, jak se její tchyně odmítla setkat se svou vnučkou.

Když se ženina tchyně dozvěděla, že se stane babičkou a jejímu synovi se narodí dcera, byla nadšená. Po narození dítěte však otec sdílel s rodinou skupinovou zprávu, která obsahovala fotografii, váhu a míry dítěte tak, jak je v dnešní době zcela běžné. Takovou zprávu dostane alespoň jednou v životě každý z nás a většinou všichni „obdarovaní“ sdílí s novopečenými rodiči radost. V tomto případě to však bylo jinak. Babičce se zjevně nelíbilo, co viděla.

Babička na zprávu svému synovi místo dojemných gratulací odpověděla, že „vypadá jako ona“, a pak se již neozvala. Nemá zájem o vnučku, která vypadá jako její snacha. Zdálo se, že se mladá maminka přesto rozhodla jít dál a vše přejít, ale pocit toho, že babička měla fyzické preference ohledně vzhledu vnoučete, jí nedají spát.

Fotografie: Pexels

Jak se vypořádat s nezúčastněným prarodičem

Možná se ocitnete v podobné situaci, kdy prarodič prostě nechce být součástí života dítěte. Můžete jít dál, ale je pravděpodobné, že se o to dítě v určitém okamžiku začne zajímat. Psychologové doporučují pokusit se dítěti vysvětlit, že i když ho má dědeček/babička rád/a, ne vždy to umí dát najevo.

Ano, můžete být v pokušení se rozzlobit, pokud se vaši rodiče nebo příbuzní nezajímají o vaši rodinu. Ale místo toho, abyste se zabývali svým hněvem, soustřeďte se na svou rodinu a vytvořte šťastný domov pro své děti. Nakonec je lepší držet se od toxických tchánů dál, než se všelijak „ohýbat“, aby to s nimi fungovalo. Mír můžeme najít, pokud se všichni navzájem respektují a dávají si prostor.

Zdroj: Fabiosa