Dovolená v Chorvatsku láká čím dál více turistů

Plánujete ještě na konci léta dovolenou s rodinkou, přítelem či kamarády? Pokud nehodláte utrácet majlant, ale přesto byste si rádi ještě užili trochu odpočinku, koupání a sluníčka, pak vás určitě osloví dovolená Chorvatsko. Vyjde poměrně levně, nejen co se ubytování týče.

Podobně jako v ČR zaplatíte za občerstvení i v Chorvatsku. Dokonce ani posezení v restauraci není pro Čechy nesplnitelnou záležitostí. V Chorvatsku jsou na turisty z ČR zvyklí, takže pokud k dorozumívání přidáte ruce a nohy nebude problém s ubytováním ani objednávkou jídla. Co vás na takové dovolené čeká? Nádherná příroda, svěží vzduch, památky, moře, zábava.

Krásné pláže a průzračné moře

Nemusíte se trmácet přes půlku světa, abyste si užili pobyt na krásné pláži a koupání v moři. Drobnou nevýhodou je, že pláže bývají dost zalidněné, ale když popojdete kousek od hlavní pláže, naskytne se vám romantická podívaná na malé soukromé pláže a různá zákoutí. K velkým výhodám Chorvatska patří oblázkové pláže, což zaručí křišťálově modré moře. Ovšem dovolená v Chorvatsku není pouze o opalování a koupání. Vyrazit lze i do přírody, ať už na hory nebo do národního parku, kde jsou k vidění lišky, medvědi, srnky, vodopády, jeskyně či krasová jezera.

Okouzlující Makarská riviéra

Makarská riviéra patří k jedněm z nejkrásnějších, nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších oblastí celého Chorvatska. Rozprostírá se při úpatí pohoří Biokovo a táhne se od letoviska Brela na severu – po Gradac na jihu a měří na délku více než 60 km. Makarská riviéra představuje dovolenou snů za hubičku. Celá oblast se pyšní krásnými plážemi, čistým mořem a borovicovými lesy. Moře, pláže, lesy, pohoří je kombinace lákající každoročně nespočet turistů. Každičká část Chorvatska je jiná a něčím zajímavá – stačí si jen vybrat.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte