Holčička se narodila ve 25. týdnu a vážila pouhých 360 gramů. Svůj život si musela od začátku doslova vybojovat

Fotografie: Depositphotos

V porodnicích se nachází mnoho předčasně narozených dětí, ale toto miminko bylo tak malé, že to ani samotní lékaři ještě nikdy nezažili. Naštěstí mělo hodně sil.

V průběhu těhotenství je pro oba nastávající rodiče mnoho situací nových, a proto je může občas vylekat i to, jak probíhají kontroly u lékařů. Samotní lékaři se totiž snaží zjistit, zda miminku nebo matce nehrozí nějaké zdravotní komplikace a jestli je všechno v pořádku. Pokud se žena cítí nějak divně nebo má zdravotní komplikace, měla by je co nejdříve probrat se svým lékařem.

Předčasně narozené děti

Pokud těhotné ženy chodí pravidelně na kontroly k lékaři, měli by mít vždy informace, jak na tom jsou a jak je na tom jejich dítě. Díky dnešním technologiím a neustále se rozvíjející vědě většina lékařů zjistí velmi brzy, pokud je něco špatně. Z každé kontroly by si maminka měla odnášet informace o tom, jak je její miminko momentálně velké a zda hrozí nějaké komplikace.

I přes veškeré kontroly a vyšetření se může stát, že nastane neočekávaná situace a těhotná žena nebo její nenarozené dítě bude mít nějaké komplikace. Občas se také stane, že dojde k předčasnému porodu a miminko je tak malé, že musí být přemístěno do inkubátoru. V tomto případě to bylo podobné.

Holčička, která se narodila o 3 měsíce dříve

Jestliže se dítě narodí předčasně, je velmi pravděpodobné, že bude opravdu maličké, a občas se stane, že musí být připojeno například na plicní ventilátor nebo jiné přístroje, které ho udržují při životě. Malá Poppy Wicks se narodila o 3 měsíce dříve akutním císařským řezem. Po porodu vážila pouhých 360 gramů a byla velká přibližně jako dlaň její matky.

Fotografie: Pixabay

Ihned byla převzata do péče lékařů, kteří na ni zpočátku nemohli ani sahat, jak byla maličká. Veškeré lékařské vybavení na ni bylo příliš velké, ale s tím už si naštěstí lékaři nějak poradili. I plínky museli být uzpůsobeny její velikosti, jelikož ty pro předčasně narozené děti jí také byly velké.

Lékaři nebyli příliš optimističtí

Lékaři malé Poppy nedávali příliš nadějí na život a její rodiče se museli připravit na to nejhorší. Svou dceru museli nechat v nemocnici, jelikož ji čekala dlouhá léčba a musela být neustále pod kontrolou. Rodiče předčasně narozené holčičky dokonce sehnali plyšové zvířátko, králíčka, aby jejich dcera v tom nejhorším případě nebyla pohřbena sama.

Asi 3 týdny po porodu si rodiče mohli malou Poppy pochovat i pomazlit a byl to pro ně skvělý zážitek, na který nikdy nezapomenou. Bohužel i přes tento malý zázrak se Poppy přitížilo, a tak musela být i nadále v nemocnici. Stále však všichni bojovali o to, aby přežila. To se podařilo a Poppy začala nabírat na síle a hezky rostla. Jakmile uběhly 2 roky od narození Poppy, mohla se vrátit domů ke svým rodičům a nyní žijí všichni šťastně.

Zdroj: Fabiosa