Hospody a elektronické cigarety

30. května 2016 dostal zelenou protikuřácký zákon. Po velkých neshodách a diskuzích byl zákon schválen. Spoustu lidí však zajímalo, jestli se tento zákon bude vztahovat i na vodní dýmky a elektronické cigarety, které chtěla vláda také zakázat.

Zdravý rozum však vyhrál a protikuřácký zákon se na elektronky nevztahuje.

Vodní dýmky a elektronické cigarety ano!

Návrh protikuřáckého zákona chtěl vyhnat z restaurací, čajoven i jiných míst, kde se pohybuje spousta lidí i vodní dýmky a třeba i elektronické cigarety eleaf. Ovšem po velkých diskuzích dostaly zelenou a lidé je mohou bez obav užívat,jak na veřejných prostranstvích, tak i v uzavřených prostorech, kde se pohybují lidé.

Prokázalo se totiž, že lidem neškodí, jelikož cigareta neobsahuje žádné škodlivé látky jako je dehet nebo karcinogenny. Náplň obsahuje pouze nikotin, který je v jisté míře zdravý prospěšný, pomáhá například při onemocnění mozku a dále pak potravinářské látky jako třeba dochucovadla anebo PropylenGlykol, který je hlavní součástí náplně, ten se používá třeba v kosmetice. Takže například z elektronické cigarety joyetech vychází pouze vodní pára. Ta neohrožuje zdraví lidí okolo uživatelů cigarety a její další výhodou je, že nezapáchá, naopak voní třeba po vanilce nebo po třešních. To je však otázka náplně.

Cigaretám je amen!

Pokud jste kuřák, tak si klasickou cigaretu už venku nezapálíte. Zákon se vztahuje i na nekryté zastávky městské hromadné dopravy, bufety, kavárny, restaurace i hospody. Pokud si však neodpustíte pivo, posezení s přáteli a dobré cigárko, tak se nebojte. Na venkovních zahrádkách u hospod či restaurací si můžete posedět i s cigárkem.

Jak je na tom alkohol na veřejných akcích?

Novela zákona se kromě cigaret vztahuje i na prodej alkoholu. Předtím jste na veřejných akcích mohly prodávat alkohol do 4,3% objemového alkoholu, dnes je však povolené rozlévání také víceprocentních moků, výjimku má především víno. Zákon také povoluje prodej alkoholických nápojů v dopravních prostředcích.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte