Jak se finančně zabezpečit před inflací? Nakupte zlato!

Fotografie: Pixabay

Peníze a finance už dávno nejsou mužskou starostí, v mnoha domácnostech se o ně starají právě ženy. Ať už žijete v partnerském svazku, nebo samostatně, o své vydělané peníze musíte pečovat, pokud nechcete, aby ztratily na hodnotě. Jak konkrétně o ně pečovat? Vložit je někam, kde vydělávají.

Základem je uložit peníze do něčeho, co vám vydělá více, než je hodnota inflace. Jelikož se inflace v ČR pohybuje nad třemi procenty, je třeba najít investiční produkt se zhodnocením nad tři procenta, což není tak úplně snadné. Už jste zvážili zlato?

Zlato je zaručená ochrana před inflací

U zlata si ani nemusíte počítat, kolik na něm vyděláte. Jak spolehlivá ochrana před inflací se totiž používá dlouhé roky, a ve velkém je o něj zájem zejména v nejistých dobách. Jsou to totiž právě doby ekonomických, válečných nebo pandemických krizí, kdy jeho hodnota roste.

Zlato je obecně doporučováno jako dlouhodobější investice. Očekáváte-li, že na něm za dva měsíce vyděláte úžasnou sumu, jste na omylu. Zlato je tady od toho, aby ochránilo vaše peníze a zabezpečilo je před ztrátou hodnoty – podobně jako nemovitosti, ale s nižším rizikem a bez nutnosti brát si hypotéku. Málokdo si totiž může dovolit koupit investiční byt za miliony. Investiční zlato je tu pro každého, už za pár tisíc korun.

Nakupte slitky a mince

Celou dobu se ovšem bavíme o investičním zlatě, tedy o slitcích a mincích. Naopak není vhodné vložit peníze do šperků či certifikátů o vlastnění zlata. Výhody jako nákup bez DPH či vysoká likvidita se vztahují pouze ke slitkům a mincím, jež máte fyzicky doma. Kdykoliv je můžete vzít a prodat, dokonce nejste závislí ani na místě. Zlato má svou stálou hodnotu po celém světě, takže oslabí-li koruna, můžete své slitky a mince prodat jinde.

A kde je koupit? Třeba online v e-shopu Zlate-mince.cz. Tento prodejce s dlouholetou historií a sídlem v Obecním domě v Praze prodává slitky a mince nejvyšší ryzosti a vždy za aktuální ceny. Ceny jsou totiž aktualizovány každý den.