Jak správně vybrat dětskou postýlku

Kvalitní spánek je v dětském věku velmi důležitý. Děti v ní tráví celý den spánkem, proto je důležité, abychom jim zajistili jak bezpečí, tak dobrý spánek. Je proto třeba vybrat kvalitní dětskou postýlku.

Správný výběr materiálu dětské postýlky

Při výběru materiálu bychom měli především dbát na bezpečí dítěte. Musíme předejít možným úrazům a poranění. Proto bychom měly vybírat postýlky vyrobené především z odolného dřeva. Vhodné je třeba bukové, díky své odolnosti a kvalitě je velmi vhodné. Na bukovém dřevě se netvoří ani třísky, díky tomu nemusíte mít strach, že by se vaše dítě mohlo poranit.

Měly bychom eliminovat všechny ostré hrany a také dbát na to, jestli je dřevo opatřené barvou, která neobsahuje olovo, polychlorované bifenyly a další škodlivé látky, které jsou pro dítě nebezpečné.

Takové dětské postýlky se vyrábějí ve standartní velikosti 60×120 cm. Je však možné zakoupit i větší postýlky, které dětem vydrží delší dobu. Zhruba do pěti let.

Cena postýlek

Kvalitní postýlky zakoupení v e-shopu Supersektor jsou cenově velmi dostupné. Seženete zde postýlky od 1 300 Kč až do 5 200 Kč. Volba je na vás, jakou cenu do postýlky chcete investovat.

Nezapomínejte, že do dětské postýlky musíte pořídit také kvalitní matraci, která vás bude také něco stát. U matrace je důležité, aby měla správný rozměr a byla pratelná. Špinavá matrace je totiž rájem roztočů, je proto důležité ji pravidelně prát. Na kvalitní matraci se děťátku bude dobře spát.

Sladění postýlky s ostatním nábytkem

Dětský pokojík by měl být sladěný v jednom tónu. Děťátko sice ještě barvy nevnímá, ale pokud zvolíte neutrální tón barvy dětského nábytku včetně postýlky, budete mít větší možnost kombinovat ho s jinými barvami, podle vaší fantazie. Myslete na to, že vaše děťátko bude v pokojíku ještě po dlouhý čas a dětský nábytek mu může zůstat až do školních let.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte