Krásný podzim v Lužických horách

V Lužických horách je v podzimním čase nádherně a byla by škoda nevidět krásy pestrého podzimu, různorodé barvy a tu a tam vykukující paprsky sluníčka. Využijte volného víkendu nebo si najděte pár volných dní v týdnu a odjeďte si užívat na místo, jež ve vás zanechá spoustu milých vzpomínek. Zažít zde můžete nejen chvíle příjemného odpočinku, ale i rušné chvilky plné zajímavých a poznávacích výletů, na kterých můžete poznat zákoutí této oblasti – a věřte, že by byl hřích je neprozkoumat! V dnešním článku vám prozradíme, co si na výletě do Lužických hor rozhodně nenechat ujít!

Náročná hřebenovka v Lužických horách

Jestliže máte rádi cykloturistické výlety, pak právě pro vás máme šikovný tip na výlet, který vás zavede do malebné krajiny Českolipska. Ideální začátkem je náměstí v Novém Bože, ze kterého se po červené značce vydáte směrem na vrchol Klíč. Čeká vás čtyřkilometrovém stoupání, jež prověří vaší fyzičku. Odměnou za náročnou jízdu a finální procházku vám bude nádherný výhled na České středohoří, Ralskou pahorkatinu i část Lužických hor. Po náročném výletě si jistě budete chtít odpočinout. Stačí si najít příjemné ubytování Lužické hory, kde si budete moci dát nohy nahoru.

Objevte kouzlo jedinečného seskupení ruin gotického hradu

Vydáte-li se na německou strachu Lužických hor, naleznete zde jednu z nejvýznamnějších památek – skladní hrad Oybin. Jedná se o dech beroucí seskupení ruin gotického gradu a kláštera, který byl vybudován na popud samotnéhochalupa_01 Karla IV. Na své si na tomto místě přijdou nejen milovníci památek, ale také milovníci přírody, protože pohled je zde skutečně nádherný. Okolí hradu vybízí k pěším výletům, po kterých vás jistě nožky budou bolet. Dostatek soukromí i pohodlí zajistí chalupa k pronájmu v Lužických horách, kde nebudete nikým a ničím rušeni.

Odjeďte si užívat!

Kouzlo Lužických hor je sice dech beroucí, ovšem i přesto byste možná dali přednost odpočinku a příjemné relaxaci. Což o to, výlet do hor přece nemusí být nutně akční, mnohým bohatě stačí chvilky klidu na čerstvém vzduchu. Je-li to i váš případ, pak využijte pronájem chaty na horách a užijte si klid, který vám nebude dopřán v ruchu velkoměsta.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte