Make-up pro zralou pleť: Tipy na líčení, které vás omladí až o 10 let bez větších nákladů

Fotografie: Depositphotos

Pro líčení starší pleti platí jiná pravidla. Pokud se tedy líčíte stále stejně jako ve dvaceti, možná si zbytečně přidáváte roky navíc.

Pleť u žen 40 -50 let už si vyžaduje trochu jiný přístup. Potřebujeme elegantně zakrýt vrásky nebo pigmentové nerovnosti, kruhy pod očima apod. To však nevyřeší tuna make-upu. U líčení starší pleti bychom měli volit zlatou střední cestu, ani málo ani moc. Budete-li se držet tipů na líčení pro zralou pleť, bude váš make-up působit svěže a ubere vám několik let.

Hydratace pleti

Základem líčení je hydratace pleti. Začněte tedy s kvalitním krémem a soustřeďte se hlavně na oblast kolem očí. Poté naneste podkladovou bázi, která vyplní jemné vrásky. Vyhnete se tak nepěknému efektu, kdy se vrásky vyplní make-upem nebo pudrem a ještě více se zvýrazní. Teprve potom začínáme se samotným líčením.

Vyhněte se hutným make-upům

Ke sjednocení pleti, zakrytí vrásek a nedokonalostí používejte lehký BB nebo CC krém. Dejte si záležet, aby odstín odpovídal odstínu vaší pleti. Vyhýbejte se těžkým hutným make-upům, které na zralé pleti působí nepřirozeně a spíše nedokonalosti zvýrazňují. Se samotným pudrem také pracujte jen jemně. Případně používejte pouze transparentní pudr. Ten vše zafixuje, ale není vidět.

Fotografie: Freepik

Zvolte správný korektor

Nyní je na řadě korektor. Naneste jej na horní část lícní kosti, nikoliv až úplně pod oko. Světlo z něj se bude odrážet do oblasti pod okem a skryje tak případné tmavé kruhy. Pokud potřebujeme zakrýt pigmentové nebo stařecké skvrny, nanášíme na ně o tón tmavší korektor, než který odpovídá naší pleti.

Líčení očí

Oči jsou u žen po čtyřicítce oblastí, kde se nejdříve objevují známky stárnutí. Povislá víčka, která překrývají záhyb nad okem řešte nanesením stínu. Ten by měl mít šedohnědou barvu. Naneste jej štětečkem do záhybu očního víčka. Na samotné oko pak aplikujte horní linku v šedé nebo šedohnědé barvě. Při používání očních stínů se vyhýbejte tmavým barvám. Případně je nanášejte pouze na vnější část víčka a nepřetahujte příliš za oko.

Rozhodně se vyhýbejte perleťovým a lesklým stínům. Zvýrazní každou nedokonalost, proto jsou vhodné jen pro mladé ženy. To samé platí i o lesku na rty. Pro starší pleť volte stíny i ostatní líčidla v matném provedení. Řasenku používejte klidně v tmavém odstínu, ale čistě černé barvě už je dobré se vyhnout. Případně ji nanášejte jen jemně. Řasy nalíčené silnou vrstvou černé řasenky zbytečně přidávají roky navíc.

Fotografie: Freepik

Tvářenka

Unavený vzhled pomůže vyřešit dobře zvolená tvářenka. Používejte jemné tlumené tóny v matném provedení. Tvářenku naneste na lícní jablíčka. Pomozte si úsměvem, abyste zvolily správné místo. Tvářenku můžete kombinovat i s matným bronzerem, který dodá pleti přirozenější odstín. Vyzkoušejte tyto tipy a uvidíte, že budete působit přirozeně a mladistvě.

Zdroj: Opetroleo