Japonky znají roky staré tajemství, díky kterému vypadají i v pokročilém věku mladě

Fotografie: Depositphotos

Správná péče o pleť je zásadní pro zachování jejího mladistvého vzhledu a jasu. A právě od Japonek by se měly ženy inspirovat.

Japonky mají čistou a hladkou pleť, kterou jim nejedna žena závidí. Můžete si myslet, že to takhle mají od přírody, že pleť jako ony vy nikdy mít nemůžete. Ony však mají několik přírodních triků, které dokážou zázraky. Přírodní ingredience totiž nejen čistí pokožku, ale také ji zesvětlují a snižují výskyt vrásek. Objevte tři tajemství, díky nimž vypadají japonské ženy o 10 let mladší.

Rýžová voda

Rýžová voda je již dávno známá pro to, že podporuje krásu. Je bohatá na minerály, antioxidanty a aminokyseliny a díky tomu pomáhá udržovat pružnost pokožky, zabraňuje jejímu ochabování, a tím oddaluje vznik vrásek. Lidé, kteří mají mastnou pleť, si mohou oplachovat obličej rýžovou vodou, aby regulovali tvorbu kožního mazu a zabránili vzniku pupínků.

Fotografie: Pexels

Zelený čaj

Zelený čaj má nejen léčivé vlastnosti, má ale také významné výhody pro pokožku. Zelený čaj je opravdu bohatý na epigalokatechin gallát (EGCG), což je antioxidant, který neutralizuje volné radikály a chrání tak pokožku před předčasným stárnutím. K přípravě masky ze zeleného čaje budete potřebovat pouze 200 ml zeleného čaje, 50 g mletých ovesných vloček a 1 polévkovou lžíci avokádového oleje.

Fotografie: Pexels

Tyto ingredience smíchejte v nádobě, naneste masku na vyčištěný obličej a nechte ji 15 minut působit. Poté obličej opláchněte čistou vodou a na obličej aplikujte váš klasický hydratační krém. Za tuto masku vám vaše pokožka poděkuje.

Jemná sůl

Pokud chcete mít jemnou a zářivou pleť, zkuste použít peeling, který odstraní všechny odumřelé buňky a stimuluje buněčnou regeneraci. Budete potřebovat pouze dvě lžíce jemné soli se dvěma lžícemi mandlového oleje. Aplikujte přípravek na obličej a jemně ho vmasírujte, aby došlo k exfoliaci pokožky. Opláchněte obličej čistou vodou a jemně si ho usušte čistým ručníkem.

Tento peeling použijte pouze jednou týdně, aby vaší pokožce spíše neublížil. Také po každém použití pokožku řádně hydratujte. Pokud chcete mít opravdu krásnou pleť, nezapomínejte ji každý den mazat denním a nočním krémem.

Zdroj: Savy Tokyo