Nepříjemné pálení žáhy a nadýmání jsou způsobené bakterií, které se lze snadno zbavit

Fotografie: Freepik

Nepříjemné pálení žáhy a nadýmání způsobují v lidském těle bakterie. Naštěstí se jich ale můžete poměrně účinně zbavit. Stačí dodržovat několik zásad.

Helicobacter pylori je označení bakterie, která narušuje potravinový systém, v lidském těle způsobuje vředy a bolesti. Tato bakterie v podstatě rozkládá stěny žaludku a do lidského těla se dostává především prostřednictvím kontaminované vody nebo potravin. Má stočený tvar a žije ve střevech a v žaludku, kde produkuje cytotoxin, který hraje významnou roli při tvorbě žaludečních vředů.

Jaké jsou příznaky infekce?

Této bakterii byste se měli snažit preventivními opatřeními vyhýbat. Snažte se vyhnout jakémukoliv produktu vyrobenému z toxických chemikálií a materiálů. Pozorujte na sobě také běžné příznaky infekce touto bakterií, mezi které patří zejména:

  • Nadýmání
  • Nevolnost
  • Bolest v žaludku
  • Ztráta chuti k jídlu

Přítomnost bakterie v našem organismu může vést až k anémii, zápachu z úst a k již zmíněným vředům. Pokud máte na bakterii podezření, případně pokud už víte, že se ve vašem organismu nachází, zkuste proti ní bojovat přírodní cestou. Velkým pomocníkem může být třeba med manuka. Ten byste měli konzumovat po jedné lžíci vždy před snídaní nebo si ho namazat na toastový chléb.

Fotografie: Freepik

Čím si můžeme pomoci?

Úlevu nám přinese také sklenice čerstvě vymačkaného džusu každé ráno před snídaní. Vždy pijte pouze čerstvě vymačkanou šťávu a vyhýbejte se průmyslově zpracovaným džusům, které obsahují konzervanty a další chemické látky. K léčbě infekce se používají také probiotika. Studie ukázaly, že fungují daleko lépe než antibiotika v případě léčby infekce bakterií helicobacter pylori.

Malá semínka černého kmínu nám také mohou s infekcí pomoci. Dokáží totiž účinně ničit bakterie a vědci se domnívají, že jsou daleko účinnější než jiné terapie. Semena černého kmínu snižují kyselost organismu a poskytují mu ochranu před bakteriemi. Antioxidanty obsažené v brokolici jsou rovněž výborným prostředkem v boji proti infekci. Má silné detoxikační účinky, eliminuje poškození způsobené nesteroidními protizánětlivými léky a zmírňuje příznaky gastritidy.

Fotografie: Freepik

Udělejte něco pro své zdraví

Pravidelná konzumace zeleného čaje snižuje zánět sliznice. Katexiny v něm obsažené zabíjejí bakterie helicobacter pylori a obecně mají silný antibakteriální účinek. Vyhýbat byste se neměli ani česneku. Jeho zápach sice spoustu lidí odrazuje, zároveň se ale jedná o potravinu s vysokým protizánětlivým a antibakteriálním účinkem. Rovněž propolis nám bude prospívat, jelikož obsahuje více než 300 látek, které zamezují růstu bakterií.

Další věcí, kterou pro své zdraví můžete udělat, je konzumace ryb s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin. Na mastné kyseliny jsou bohatá i lněná semínka. Nezapomeňte konzumovat spoustu zeleniny a ovoce jako jsou borůvky a maliny. Snižte množství vypité kávy, snažte se naopak vypít větší množství vody. Dbejte na osobní hygienu a vyvarujte se ostrých a pálivých potravin nebo alkoholickým nápojům.