Netrapte se slabou erekcí. Takto vrátíte svému milostnému životu šťávu

Zdroj obrázku: tommaso79 / Shutterstock.com

Kvalitní sexuální život je nezbytný pro dobré prožívání partnerského vztahu. Jenže průzkumy ukazují, že až každý třetí muž pravidelně bojuje s problémy s erekcí.

Pokud se jedná zároveň o muže mladšího 50 let, pak může jít také o zdravotní problém, který vyžaduje odborné řešení. Co tedy můžete udělat pro to, aby vaše erekce byla spolehlivější?

Srovnejte si hormony

To uděláte především tak, že zapracujete na svém životním stylu. Klíčový je kvalitní a pravidelný spánek. V ložnici by mělo být spíše chladno, měli byste chodit spát pravidelně každý den ve stejnou dobu a odstranit z ložnice také všechny zdroje světla. Omezte působení modrého světla a spěte alespoň osm hodin. To vše podpoří zdravou a správnou produkci testosteronu, který je pro dobrou erekci nezbytný.

Zdravá strava

Ta ovlivňuje hladinu hormonů neméně podstatně. Volte tedy přirozené zdroje potravy, jako jsou ovoce, zelenina, ořechy a semínka nebo maso. Vyhněte se naopak vysoce průmyslově zpracovaným potravinám a myslete i na dostatečný příjem zdravých tuků.

Zvažte vhodné doplňky stravy

Velmi doporučovaný bývá v souvislosti s erekcí ženšen. Ten zlepšuje funkčnost kardiovaskulární soustavy, pomáhá i při roztroušené skleróze, ale také může podpořit erekci. Pozor si dejte na aktuálně velmi oblíbený doplněk Kamagra. Je potřeba so uvědomit že v Česku je jeho prodej ilegální, a proto se velmi často můžete setkat s neúčinnými padělky. Navíc bývá tato látka doprovázena nepříjemnými vedlejšími účinky, takže její užívání je skutečně jen na vlastní nebezpečí.

Volte raději osvědčené výrobky

Pokud je o tabletky na erekci, je potřeba rozlišovat mezi těmi, které jsou běžně dostupné, a těmi, které vám může předepsat jen lékař. V každém případě se vyplatí zkusit některé volně prodejné přípravky a pokud u vás nezafungují, zvažte návštěvu odborníka. Jen ten může odhalit skutečnou příčinu, která může být případně i vážnějšího charakteru, a stanovit vhodnou léčbu.