O polyamorních vztazích koluje hodně mýtů. Seznamte se s těmi nejčastějšími

Fotografie: Freepik

Pokud jste zaznamenali, že někteří lidé preferují typ vztahu, v němž je více osob, měli byste také vědět, jaké nepravdy ohledně něj kolují ve společnosti.

Mezi lidmi je již mnoho let nastaven určitý standard, kterým se stále řídí většina. Pokud však někdo náhodou vybočuje z řady, mnoho lidí jej ihned odsoudí. Některým jednoduše nejde vysvětlit a přeučit jinému názoru. Polyamorní vztah znamená, že jsou ve vztahu více než dva lidé a jediné, co musí dodržovat, je otevřenost vůči svým partnerům a nesmí se lhát. Klíčovou roli hraje komunikace, důvěra a upřímnost.

Problémy se závazky

Někteří by se mohli domnívat, že pokud má člověk potřebu vést vztah s více lidmi, tak má i problémy se závazky vůči jednomu. To však není pravda a jedná se o mýtus, jež vznikl ve společnosti. V polyamorních vztazích je nejdůležitější komunikace. Všichni si mezi sebou otevřeně sdělují své pocity a jsou zavázáni vůči ostatním. Ti, kteří doopravdy mají problémy se závazky, si většinou nechávají vše pro sebe a nikomu se nechtějí svěřovat.

Fotografie: Pixabay

Dočasné okouzlení něčím novým

Pokud se někdo rozhodne pro takový typ vztahu, pravděpodobně to nebude jen na chvíli. Lidé si nezačínají vztah s několika lidmi jen proto, aby se nakonec usadili pouze s jedním. Pro ty, kteří jsou v polyamorním vztahu je dokonce urážlivé, když si o nich někdo myslí, že se časem zase vrátí pouze k jednomu partnerovi. Není to pro ně jen dočasná fáze, ale životní rozhodnutí.

Chtějí být nevěrní

Protože velká část společnosti nedokáže pochopit, proč chce být někdo ve vztahu s více lidmi, přirovnávají to k nevěře. Lidé v polyamorních vztazích jsou však zcela otevření ke svým partnerům a mají pochopení pro jejich milostný vztah. O tento typ vztahu se jedná pouze v případě, že všichni zúčastnění vědí o ostatních a souhlasí se všemi podmínkami. Za podvádění se bere lež a neupřímnost.

Fotografie: Pixabay

Neexistuje šťastný konec

Pro společnost je zcela normální, když jsou lidé monogamní a jsou věrní pouze svému partnerovi. Lidé nechtějí přijímat jiné možnosti a velmi často odmítají vyzkoušet něco jiného. Přijde jim nemožné, aby lidé v polyamorních vztazích zažívali šťastné konce. Pod tímto pojmem si představují vždy pár, kdy žije jeden pro druhého a vše spolu sdílí. Pro ty, kteří jsou v polyamorním vztahu je ale největší výhra to, když jim takový vztah funguje.

Zdroj: Femina