Ploché břicho a štíhlý pas můžete mít díky krátkému cvičení. Zvládne ho i úplný začátečník

Fotografie: Freepik

Cvičení má bezesporu dobrý vliv na naše zdraví. Kromě toho samozřejmě také pomáhá s tvarováním postavy každého z nás.

Pohyb je důležitý pro zdraví a také má vliv na naši postavu. Stačí cvičit jen pár minut denně a vaše tělo bude skvěle vyrýsované. Nemusíte kvůli tomu hned navštěvovat posilovnu. Stačí, když budete cvičit v pohodlí domova. Důležité je samozřejmě také konzumovat vyváženou stravu. Za měsíc se pak můžete těšit na ploché a vypracované břicho. Kromě toho se zlepší i vaše držení těla.

Ne všechny cviky zeštíhlí pas

Některé cviky na břicho nejsou vhodné na zeštíhlování, ba naopak – některé ho mohou dokonce zvětšit. Nevhodné jsou všechny boční cviky. Důležité je zaměřit se na střed břišních svalů. Pokud chcete mít ploché břicho, bude nutné se cvičení věnovat třikrát v týdnu zhruba deset minut. Základní cvik se cvičí v lehu na zádech s pokrčenými koleny a rukama v bok. Nejprve je nutné se hluboce nadechnout a přitom vtáhnout břicho dovnitř.

Fotografie: Freepik

V této pozici vydržte alespoň po dobu 15 vteřin a pak uvolněte. Cvik je vhodné opakovat pětkrát. Toto cvičení je nevhodné pro osoby se srdečním onemocněním, ale také s astmatem nebo páteřní kýlou. Další cvik na ploché břicho se cvičí vestoje. Nohy mějte na šířku ramen a ruce natahujte směrem ke stropu. Pak je rozhoupejte dopředu, jako byste se chtěli dotknout země. Následně se vraťte do stoje a opakujte dvacetkrát.

Vytvarujte svou postavu

Efektivní na posilování břicha jsou také krátké sklapovačky. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny. Zvedněte trup směrem k nohám a pomozte si rukama. Pak vraťte hlavu na podlahu. Je vhodné sklapovačky provést patnáctkrát ve třech sériích. Bohužel je to cvik nevhodný pro osoby s revmatismem, gastritidou nebo s onemocněními souvisejícími se žlučníkem. Skvělým posilovacím cvikem nejen pro břicho je také takzvaný plank.

Fotografie: Pexels

Tento oblíbený cvik je nevhodný pro ženy po císařském řezu nebo do půl roku po jakékoliv jiné operaci. Nevhodný je také pro osoby s poruchou šlach, kardiovaskulárním onemocněním nebo záněty vnitřních orgánů. Posledním účinným cvikem je boční streč. Výchozí pozice je vestoje s nohama mírně od sebe, ruce svěšené z boků. Nadechněte se, zatáhněte břicho a pokrčte levé koleno a levou paži dejte k horizontu. Vydržte osm sekund. Opakujte třikrát na každou stranu.

Zdroj: WomensHealthMag