Svatba a její přípravy-euforii střídá hysterie

Rozhodli jste se vstoupit do svazku manželského a přemýšlíte, zda svatbu a vše kolem ní zařídit na vlastní pěst či za použití svatební agentury? Tak jako vše má i svatba svá pro a proti.

Výhodou zařizování svatebních příprav vlastními silami jsou bezesporu ušetřené finanční prostředky za agenturu a koordinátora. Na druhou stranu budete muset investovat čas i peníze do cestování, hledání, shánění, organizování a vybrat správného dodavatele, který nezklame. Ve finále mnohdy ani moc neušetříte, protože si budete muset brát často volno ze zaměstnání vy nebo jiná osoba, která vám bude s přípravami pomáhat. Z přemíry stresu můžete také onemocnět a veškeré svatební přípravy nemusí jít tak hladce, jak jste plánovali.

Svatba a její přípravy

Rozhodnete-li se tedy pro uzavření sňatku, je potřeba termín svatby řešit s příslušnou matrikou jako první. Poté následuje oddací místnost, zámek či hrad a další prostory (focení, oslava a jiné). Zapomenout nesmíme ani na svatební šaty, to bývá pro nevěsty vždy tvrdý oříšek.

Počáteční přípravy se točí kolem otázek kdy, koho a kde? Velmi důležitým bodem je také stanovení finančního rozpočtu. Platit se bude za obřad, správní poplatek matrice, svatební šaty, oblek pro ženicha, svatební oznámení a jiné tiskoviny, prstýnky, květiny a další svatební dekorace, kadeřnici, vizážistku, fotografa, svatební dort i koláče, auta + řidiče, hudební doprovod, program večera, svatební hostinu a další výdaje spojené s tím, jak si celou svatbu naplánujete. Mnohdy i ubytování hostů.

Svatební agentura nebo kolotoč?

Pravdou je, že určitě nemáte v plánu vdávat se 5x za život. Tudíž svatební koordinátor či agentura vám ulehčí moře starostí, přesto, že vás to bude stát o něco více. Euforii z vdavek většinou vystřídá hysterie, co dřív zařídit. Budoucí novomanželé (pokud už jednu či více svateb nezažili) především nevědí, kde a co dříve zařídit. Na co však budete celý život vzpomínat, není investovaná částka do svatby, ale její průběh, pohoda a příjemná atmosféra. Předem si rozmyslete, co je pro vás skutečně lepším řešením. Zda podstoupit celý ten kolotoč a něco ušetřit nebo mít originální svatbu se vším všudy od profesionálů, což ovšem něco stojí.

Obrázek: pixabay.com


loading...

Řekněte ostatním, co si myslíte