Vyhněte se konzumaci potravin, které způsobují vyrážky a akné na obličeji

Fotografie: Pixabay

V případě, že vás trápí časté akné a nepomáhají ani kosmetické přípravky, zaměřte se na to, co pravidelně konzumujete. Výživová specialistka Erica Julson prozradila, jakým potravinám je dobré se vyhnout.

Mnoho slečen i žen trápí akné i přesto, že jsou dávno po pubertě. Naštěstí existuje mnoho kosmetických přípravků, které dokáží tyto problémy eliminovat. Lze je zakoupit v drogerii, lékárně nebo na internetu. Pokud se i s kosmetickými přípravkami nedějí změny, zkuste vynechávat určité potraviny, které mohou způsobovat akné. Postupně vyřazujte z jídelníčku produkty, které nejvíce způsobují kožní problémy.

Vynechte v jídelníčku sušené ovoce

Tento druh potravy byl vždy považován za docela zdravý, ale pokud se podíváte na složení, tak sušené ovoce je plné sacharidů a má vysoký glykemický index. Ten způsobuje zvýšení hladiny cukru v krvi. V momentě, kdy máte vysokou hladinu v krvi, vaše tělo začne vydávat větší množství inzulínu. Inzulín je dobrým spouštěčem pro vznik zánětu. Raději si dopřejte čerstvé ovoce v rozumné míře, které nemá tak vysoký glykemický index.

Fotografie: Pixabay

Odstředěné mléko není vhodné pro pokožku

Toto mléko se v průběhu let ukázalo jako nejméně vhodné pro pokožku. Dokonce je horší než běžné mléko. Při zkoumání nebyly objeveny zjevné důvody, proč je toto mléko tak špatné. Problém je nejspíše v tom, že odstředěné mléko neobsahuje příliš mnoho tuku, kaseinu a dalších bílkovin. Poté nechutná jako zředěné. Lepší variantou bude rýžové, mandlové nebo kokosové mléko. Některé ženy vynechávají mléko úplně, protože časem zjistí, že i obyčejné mléko jim způsobuje akné a kožní problémy.

Mořské plody jsou plné jódu

Jód dokáže v těle působit jako podpůrný prostředek pro záněty kůže. Pokud je to možné, nahraďte jej tučnými rybami. Obecně jsou mořské ryby považovány za zdravé potraviny. Bohužel obsahují vysoký podíl jódu, jež je podle mnoha dermatologů považován za spouštěč zánětů na kůži. Jídelníček, který je bohatý na minerál jód je nevhodný pro lidi s takovou pokožkou, jež má sklony k akné.

Fotografie: Pixabay

Časté jezení mléčné čokolády

Přečtěte si složení na obalu mléčné čokolády, kterou jste si naposledy zakoupili a s velikou pravděpodobností se dočtete, že je v ní rafinovaný cukr, mléko a transmastné kyseliny. To není příliš vhodné pro lidi, kteří chtějí zlepšit vzhled své pokožky. Nahraďte ji raději hořkou čokoládou, jež má vysoký obsah kakaa. Vybrat si můžete takovou, která mý vysoký podíl hořkého kakaa). Navíc s hořkou čokoládou lze zahnat chutě na sladké a začít hubnout přebytečná kila.

Fotografie: Pixabay

Milovníci sushi nebudou rádi

Sushi se v poslední době rozšířilo mezi lidi a je oblíbeným pokrmem. Dokonce naleznete v mnoha obchodních centrech restaurace, které se zaměřují primárně na podávání sushi. Bohužel má rýže vysoký glykemický index. Některé náplně sushi obsahují lepek a mořské řasy obsahují jód. Právě kvůli jódu a vysokému glykemickému indexu není sushi vhodné při problémech s pletí.

Fotografie: Pixabay

Ovocné šťávy plné cukru

Projděte si hypermarket a přečtete si složení na jednotlivých džusích. Na mnoha z nich naleznete vysoký podíl cukrů. Ten způsobuje zvýšení hladiny cukru v krvi a vede k zánětům. Pokud nechcete kupovat pití, které je plné cukru, raději si vyrobte samostatně domácí džus nebo pijte čistou vodu, která je pro pleť velice vhodná. Pokud nechcete vyrábět domácí ovocné šťávy, dejte si na svačinu čerstvé ovoce.

Vyřaďte maso z jídelníčku

Bílkoviny jsou velice důležitou složkou potravy. Pokud ji budete vynechávat, přijdete o velké množství bílkovin a proteinů, což není pro tělo vhodné. Vyřaďte z jídelníčku maso, jež je bohaté na antibiotika. Maso bohaté na antibiotika má schopnost narušit rovnováhu tělesné mikroflóry. Ostatní druhy masa si můžete v klidu dopřávat bez obav z akné.

Alkohol způsobuje akné

Alkohol není pro tělo vhodný v žádném případě. Unavuje játra, která se snaží alkohol z těla odbourat a poté játra nemají čas na důležitější činnosti v těle. Snažte se pít alkohol co nejméně a ve vhodné míře. Pokud přes noc budete na nějaké akci a přeženete to s alkoholem. Dopřávejte si suché víno, které není bohaté na cukry. Po příchodu domů si důkladně očistěte obličej od make-upu a nečistot. Druhý den pijte větší množství vody, abyste z těla lépe odbourali alkohol.

Zdroj: Healthline