4 zdravotní problémy, které se často neřeší

Občas každého z nás potrápí nějaké zdravotní problémy, ale zatímco některé řešíme, jiné přecházíme. V dnešním článku přinášíme malé rozhřešení, jak lze určité problémy odstranit a čím mohou být způsobeny.

Loupání v kolenou

Nejspíš to moc dobře znáte, když si dřepnete, udělá to v koleni „křup“. Velmi záleží nejen na věku, ale i předešlém dlouhodobém namáhání. V mladém věku se nepředpokládá, že by šlo o osteoporózu, ale pověstné křupání a loupání může způsobovat rozvolnění kloubu důsledkem dlouhodobého přetížení. Na trhu existuje celá řada přípravků, jež zlepšují obnovu pojivových tkání. Výborné jsou kolagenní doplňky stravy. Díky tomu předejdete pozdější nepříjemné bolesti a zhoršení problému.

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení může být způsobeno různými zdravotními problémy. Obezitou, vysokým tlakem či hormonální poruchou. Pokud nejste v přechodu a netýká se vás ani vysoký tlak či obezita sledujte další projevy vašeho těla. Hormonální porucha je často doprovázená vyšší únavností, padáním vlasů, třesem, podrážděností, úbytkem váhy, řídkou stolicí a další. V každém případě pokud je problém nesnesitelný zkuste navštívit lékaře. Nadměrné pocení nemusí znamenat jen kosmetický, ale i zdravotní problém.

Pálení očí u televize

Pokud namáháte oči během dne v práci u monitoru, je pravděpodobné, že vás večer budou oči pálit. Pro zmírnění pálení očí u sledování televizoru je potřeba dodržet tři základní pravidla. Prvním je vhodné umístění obrazovky 4-5 metrů a druhým je správné osvětlení. Třetí je poloha vaší hlavy. Přirozené je mít hlavu a oči lehce sklopené – ne zakloněnou hlavu a hledět vzhůru. Tato poloha by zhoršovala namáhání krční páteře a okohybných svalů. Osvětlení je ideální tlumené až rozptýlené. Vyřešit se dá stojací lampou tak, aby se světlo odráželo od stropu a zdi zaodstávající uši televizí.

Odstávající uši u dětí

Operace odstávajících uší není dnes už žádnou novinkou. Často má tato operace za úkol nejen zabránit odstávání uší, ale i frustraci. Malé dítě je bezbranné a často v kolektivu vystaveno výsměchu. Jde vlastně o odstranění nadbytečné chrupavky v ušním boltci. Zásah do organismu v raném vývoji není příliš lékařsky doporučován, ale v praxi je běžně prováděn často už ve věku 7 až 9 let. Důvodem je i to, že do desíti let dítěte hradí v uváděných případech zákrok zdravotní pojišťovna. Krutý výsměch spolužáků může dítě duševně velmi zranit a nezřídka si následky nese po zbytek života.

Fotografie publikována se svolením Praisaeng, Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net

KOREKCE: Nikol Sotolářová