Jak na mastné vlasy

Stejně tak jako je každá žena jedinečná, tak i každá žena má jiné vlasy, barvu, střih a také typ vlasů. Podle toho, jak jsou její vlasy namáhané případně oslabené, volí obvykle i péči o ně a vybírá typ vlasové kosmetiky.

Důvody poškození vlasů

Vlivem každodenního stresu, okolního prostředí a chemie mohou být vlasy poškozené, předčasně stárnoucí, nepoddajné anebo příliš vysušené s roztřepenými konečky. Zdraví a stav vlasů mohou ovlivnit ale i léky, které užíváme a rovněž naše strava. Péče o silně namáhané vlasy je poněkud náročnější. Moderní ženy však vědí, na jaké prostředky vsadit, aby jejich vlasy získaly opět ztracený lesk, hebkost a přirozený půvab.

Získejte informace od zkušených kadeřnic

Především je vhodné zvolit střih odpovídající typu ženy a také typu vlasů. Při návštěvě kadeřnice bychom se měly informovat o tom, jak o náš typ vlasů pečovat, případně jako vlasovou kosmetiku by nám zkušená kadeřnice doporučila. Jejíma rukama projde takové množství vlasů, že její zkušenosti budou jistě velmi cenné. Na unavené a stresované vlasy pravděpodobně doporučí některou ze speciálních ozdravných kúr, které jsou na přírodní bázi.  Může se stát, že jich budete muset vyzkoušet i vícero druhů, než naleznete takový, která vám vyhovuje a sedí i vašim vlasům.

Jaký šampon používat

Mnoha ženám se osvědčuje měnit při pravidelném mytí vlasů také typ šamponu. Pokud již delší dobu zkoušíte jeden druh, pravděpodobně jste již vypozorovaly, zda po použití tohoto šamponu jsou vaše vlasy hladké a lesklé, nebo naopak vysušené, případně nejdou vytvarovat do požadovaného účesu nebo se brzy zmastí. Při častějším mytí vlasů je doporučováno zvláště šetrné mytí s použitím šamponu na časté použití. Takový šampon by měl vlasy chránit a ne je poškozovat.

Jak na mastné vlasy

Ani ženám, kterým se vlasy mastí velmi rychle, se nedoporučuje časté mytí, neboť pokožka hlavy na něj reaguje opět zvýšenou produkcí kožního mazu, a tak se dostáváte při problému s péčí o mastné vlasy do začarovaného kruhu. Při vysušování nikdy nedělejte z vlasů mokré prádlo a neždímejte je kroucením, tím se jejich struktura poškozuje nejvíce. Při aplikaci šamponu ho nelijte na hlavu v koncentrovaném stavu, ale v rukách jej zřeďte přiměřeně vodou. V místě aplikace koncentrovaného šamponu se často na pokožce hlavy vytvářejí lupy.

Náš tip

Mastným vlasům může navrátit lesk doma připravený proteinový kondicionér. V polovině šálku teplé vody rozšlehejte čerstvý bílek. Směs vetřete po umytí do vlasů. Nechejte působit asi 5 minut a poté vlasy opláchněte. Můžete zkusit i druhou možnost vmíchat si roztok do vlasů na noc a smýt si ho až ráno a vlasy umýt.

Je pravda, že vlasy nám dovedou připravit nejrůznější nemilá překvapení, mohou vypadávat, třepit se, lámat nebo se mohou vytvářet lupy. Mnohé z těchto problémů však mohou být způsobeny nesprávnými stravovacími návyky, onemocněními, stresem ale také špatnou péčí. Většinu těchto problémů můžeme napravit samy, pokud budeme žít zdravěji a o své vlasy pečovat tím správným způsobem. Myslete na to, že krása ženy začíná u vlasů.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net