Triky pro krásnější vlasy

Období zimy a večírků je na obzoru, ale panikařit nemusíte. My vám v dnešním článku ukážeme tipy pro vaši hřívu, kterou lehce zkrotíte! Vlasy jsou ozdobou každé ženy a tak není divů, že je chceme mít hezké a upravené. Za dokonalým účesem stojí nejen pravidelná péče a kvalita vlasů, ale také správný styling.

Občas vlasy vyfénujte nebo vyžehlete

Nenechávejte je každý den schnout přirozeně. I když se říká, že právě to je způsob, jak je mít zdravé a krásné, není to tak docela pravda. Povrch vlasů je pak totiž jemnější a vlasy se snadněji vysušují. Vždy však používejte ochranné přípravky na vlasy.

Objednejte se ke kadeřnici

Ať už si necháváte narůst vlasy nebo vám kadeřnice jen udržuje správný tvar účesu, dodržujte šestitýdenní nebo osmitýdenní cykly. Objednejte se na pravidelnou vitaminovou kúru, zastřihnutí konečků a dopřejte si i masáž hlavy. Vlasy, tak udržíte v kondici a budete vypadat mladší.

Nedbalá pěšinka dokáže divy

Tím, že prameny rozházíte v různých směrech, dodáte svému účesu okamžitě objem. Při sušení si vlasy foukejte v předklonu. Když pak hlavu zvednete zpátky, nechte vlasy volně ležet, aniž byste pěšinku přečesávala.

Nesahejte si na vlasy

Odolejte neustálému pohrávání si s prameny vlasů. Jen je poškozuje a rychleji se mastí. Účes do kterého si budete neustále sahat vám příliš dlouho nevydrží a brzy slehne.

Zvolte světlejší barvu

Pokud se rozhodujete mezi dvěma barevnými odstíny, volte ten světlejší, protože lichotí pleti a omlazuje obličej. Ideální je kombinace dvou barev tón v tónu, která vypadá velmi přirozeně.

Zkroťte vlny

Vezměte trochu gelu a jemně jím vlasy pročešte. Budou krásně hladké a poddajné. Pokud máte kudrnaté vlasy ponechte jim „mokrý efekt“. V případě, že je rozčešete budete mít na hlavě chaos. Zpravíte to už jedině tím, že vlasy sepnete. Velmi záleží také na délce vlasů.

Používejte speciální produkty

Nepořizujte si univerzální kosmetiku, vybírejte si produkty odpovídající vašemu typu vlasů. Pokud je máte vysušené, pravidelně jim dopřejte masky. Na jemné vlasy si kupujte šampony, které dodají objem. Usnadní to jejich úpravu.

Domácí maska pro lesk

Kapku oleje smíchejte s trochou rozmačkaného avokáda a promíchejte. Poté směs vetřete do vlhkých vlasů, nechte 20 minut působit a důkladně opláchněte. Vlasy budou krásně lesklé.

Tužidlo vytváří objem

Proto ho aplikujte od kořínků až ke konečkům. Můžete ho nanést i do suchých vlasů a pak znovu fénem vyfoukat. Tak rychle oživíte zplihlé vlasy. Příliš hodně tužidla vlasy však učiní těžké – do spodní části nanášejte tužidlo pomocí hřebenu a zlehka.

Stříbrné šampony

Pokud máte blonďaté vlasy, pořiďte si tzv. stříbrný šampon. Jeho fialové zbarvení vás možná vyděsí, ale zajistí, aby vaše plavá barva nedostala zažloutlý nádech. Funguje, ale i pro brunetky – dodává vlasům lesk. Používejte ho dvakrát týdně.

Než si pořídíte ofinu

Máte delší vlasy a pohráváte si s myšlenkou nechat si ostříhat ofinu? Nejdříve, ale vyzkoušejte jak v ní budete vypadat. Vezměte část vlasů nad pravým uchem a přetáhněte je přes čelo. Pinetkou pramen nad levým uchem připevněte. Hned budete mít jasno, jestli byste s takovým účesem chtěla žít.

Nešetřete vodou

Než nanesete šampon, ujistěte se, že máte vlasy dokonale mokré – šampon pak lépe působí. Po umytí vlasy pořádně opláchněte, jinak budou zplihlé a mastné.

Jezte vitamíny

Pořiďte si speciální vitaminové tabletky, které posilují vlasy, nehty a pečují o pleť. Téměř všechny jsou bohaté na jód, kalcium a proteiny, tedy látky, které vaše vlasy potřebují!

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net