57leté ženě hádají spíše 35. Místo botoxům a drahým krémům věří depilaci a masáži obličeje

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době se nelehko stárne. Tlak sociálních sítí je velký a pociťují ho i ženy ve zralém věku. Ne každá však chce nebo může podstupovat invazivní zákroky. Zdá se ale, že to jde i bez nich.

Je jí už 57 let, ale vypadá na 35. Tvrdí, že nepodstupuje žádné zákroky, ani si nepomáhá oblíbenými botoxovými injekcemi. Svým fanouškům na TikToku prozradila, jak pečuje o pleť a co je podle ní zásadní, aby zůstala zdravá, zářivá a bez vrásek. Nutno podotknout, že pravidelnost je zde zásadní pojem. Jen každodenní péče o pleť dokáže přinést kýžené výsledky. Kromě dodržování pitného režimu, který považuje při péči o pokožku za naprostý základ, doporučuje následující tipy.

Depilace obličeje

Gigi, jak si tato dáma říká, prozradila, že se pravidelně zbavuje všech chloupků na svém obličeji. S přibývajícím věkem se ochlupení obličeje zvýrazňuje a rozhodně nepřispívá k dojmu dokonale hladké pokožky. Metod na odstraňování chloupků existuje celá řada, od laseru přes vosk až po klasickou holicí břitvu.

Kyselina mléčná

Při nákupu kosmetických produktů hledá právě ty s obsahem kyseliny mléčné. Dle ní funguje mnohem lépe než kyselina salicylová nebo glykolová. Dokáže vyhladit drobné vrásky, poradí si s akné i jinými nedokonalostmi pleti, včetně pigmentových skvrn. Navíc stimuluje tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro udržení elastické pokožky.

Peeling obličeje

Chemické peelingy jsou sice velmi účinné, ale také poměrně invazivní. Gigi dává přednost pravidelnému ručnímu peelingu. Každých 7–10 dní zbaví svoji pokožku odumřelých buněk a hloubkově ji vyčistí. Ideální je používat přírodní peeling, bez zbytečné chemie. Po opláchnutí peelingu zaznamenáte velkou změnu. Pokožka je na dotek mnohem hebčí a na pohled výrazně jasnější.

@gigi__333 Three skincare tips to make your skin radiant #radiantskin #skincaretips #glasskin #allaboutthebasemicroexfoliant #lipglosshighlighter #gettheglow #glowyskin #faceoil #skincare ♬ original sound – Gigi

Lymfatické masáže

Tuto radu Gigi považuje asi za nejprospěšnější. Vlivem stárnutí neproudí lymfa v obličeji tak dobře jako dříve a usazuje se na nejméně vhodných místech. Nejčastěji v podobě napuchlých spodních víček. Na masáž použijte gua sha váleček s nefritovým kamenem. Provádějte pomalé, ale pevné krouživé pohyby po celém obličeji. Lymfa se rozproudí, pomůže odvést toxiny z pokožky, vrásky se vyhladí a otok víček se znatelně zmírní.

Zdroj: Santeplusmag