Kokosový olej a jedlá soda pro zdravou a hydratovanou pokožku. Poslední záchrana, když nic nefunguje

Fotografie: Pixabay

Péče o pleť by měla být základem rutiny každé ženy, ovšem mnoho z nabízených výrobků nefunguje. Přečtěte si proto, jak ošetřit pleť za použití přírodních produktů.

Každou chvíli vyjde nový krém, nebo pleťová voda, o kterých výrobci píší, že přináší zaručené výsledky. Často pro podporu svých tvrzení přikládají zkušenosti slavných, kteří jejich produkt vyzkoušeli a jsou krásnější než kdy dřív. Slavní ale také nezůstávají pozadu a mnoho z nich na trh uvádí vlastní řadu kosmetiky. Ovšem ruku na srdce, opravdu to funguje, nebo se jedná o obyčejný byznys?

Aby pleť vypadala stále dobře

Mnoho žen by si přálo mít hedvábně hladkou pleť, jakou ji mají některé slavné krásky. Řada z nich si proto nakupuje různé zázračné krémy, masky na obličej, či pleťové vody a věří, že jim to přinese kýžený vzhled. Kosmetické společnosti si mnou ruce a odvolávají se na nejrůznější studie, nebo poukazují na to, že aby krém fungoval, musí žena používat ještě odpovídající pleťovou vodu, masku, noční krém, atd., atd.

V poslední době nicméně sílí tendence se od chemických sloučenin odvracet a přiklánět se zpět k přírodě a přírodním produktům. Na rozdíl od chemie, kde jsou výsledky do značné míry nejisté, přírodní produkty jsou prověřené časem a opravdu fungují. Potvrzením efektivnosti přírodních produktů může být i fakt, že jsou často uváděny jako luxusní přísada různých kosmetických výrobků.

Fotografie: Freepik

Této tendence si však všimly i různé kosmetické společnosti a některé odpověděly na zvyšující se poptávku úpravou své nabídky. Je již téměř běžné, že si v drogerii můžete zakoupit i takové produkty, které jsou z vysoké míry přírodní, nebo průmyslově nezpracované. Pokud ovšem máte trochu času, není nutné utrácet vysoké částky za produkty, které si můžete za zlomek ceny vyrobit samy doma.

Zázračný kokosový olej a jedlá soda

Hojně uváděnými a používanými přírodními produkty jsou kokosový olej, dužina z aloe, med, nebo soda bikarbona. Kokosový olej je výborný pro hydrataci a výživu pokožky, dokáže ale také urychlit hojení ran, nebo jizev. Soda bikarbona pomáhá kupříkladu redukovat vrásky v obličeji. Smícháním jedné lžičky sody bikarbony a dvou lžiček panenského kokosového oleje získáte malý zázrak, který nanášejte na vyčištěnou pokožku 1-2x týdně.

Fotografie: Unsplash

Vzniklou pastu si jednoduše krouživými pohyby vmasírujte do pokožky, nechte 5 minut působit a opláchněte. Po krátké době můžete pozorovat následující – ustupující akné, odstranění černých teček, vybělení pigmentových skvrn, vyhlazení vrásek či hydratovanou pleť. Pokud potřebujete pleť pouze trochu hydratovat, nanášejte na ní pravidelně kokosový olej, který necháte 20 minut působit. Na obličej vám postačí opravdu trocha kokosového oleje – asi velikost lískového oříšku.

Zdroj: Healthline