Díky těmto jedenácti věcem se stanete pro své okolí okamžitě neodolatelně přitažlivou bez ohledu na věk

Fotografie: Freepik

Každý člověk se chce cítit být pro své okolí atraktivním. Jestli nevíte, jak toho docílit, tak je tento článek přímo pro vás.

To, jestli jste atraktivní, nezáleží až tak moc na vašem vzhledu, jako spíše na tom, co ze sebe vyzařujete. Platí zde pravidlo „co zaseješ, to dostaneš“, jelikož pokud se budete tvářit jako hromádka neštěstí, tak vás ostatní budou tímto způsobem brát. Pokud zrovna nemáte ty nejhezčí vlasy nebo dokonalou postavu, tak to neznamená, že nejste atraktivní. Zahoďte ostych a předsudky vůči svému tělu a ukažte světu, co ve vás je. Uvidíte, že se vám to vyplatí.

Negativní myšlenky by neměly mít ve vašem životě prostor

Pokud myslíte pořád jen na ty nejhorší scénáře nebo jste vůči sobě neustále kritičtí, tak tuto energii přenášíte i na ostatní. Tím je můžete ovlivňovat špatným směrem a čas strávený s vámi se pro ně může stávat nepříjemným. Naučte se nechat negativní myšlenky z vašeho života odejít a uvidíte, že se neuleví jen vašemu okolí, ale i vám samotným.

Nesuďte ostatní okolo sebe

To, co říkáte o ostatních a jak na ně pohlížíte, dost vypovídá spíše o tom, jak uvažujete o sobě. Zkuste začít pracovat na tom, že ostatní budete hodnotit buď neutrálně nebo pozitivně a časem se to odrazí na tom, jak vnímáte sebe.

Naučte se uvolnit a žít okamžikem

Není snadné si užívat život, když jste myšlenkami buď v minulosti nebo budoucnosti. Nedělejte si starosti s tím, co se může stát nebo jestli jste včera neřekli něco nevhodného. Žijte dneškem, pokud něco pokazíte, tak se problémům postavte čelem a řešte je hned, aby ve vás nezůstalo nic, co by brzdilo vaši radost. Soustřeďte se na to, co okolo sebe máte, než to zmizí.

Naučte se věřit tomu, že jste důležití

Věřit v sebe je neuvěřitelně atraktivní. Protože jakmile v sebe věříte a víte, že na vás záleží, tak lidem okolo na vás bude automaticky také záležet, jelikož jim ukazujete, že můžou. Zdravé sebevědomí je něco, co je pro ostatní přirozeně přitažlivé a navíc je tím můžete přivést k tomu, že si také začnou věřit.

Nebojte se navázat oční kontakt

Očním kontaktem dáváte lidem okolo najevo, že vás zajímají. Při pohledu na zem či různě po místnosti dáváte najevo přesný opak. Nedopusťte, aby se vedle vás někdo cítil nudný. Pokud je vám oční kontakt nepříjemný, můžete se koukat třeba na nos, ale pohledu do obličeje se nevyhýbejte.

Úsměv je základem všeho

Úsměv je naprosto nejjednodušší krok k tomu, abyste se okamžitě stali několikrát atraktivnější než před minutou. Má schopnost uvolňovat endorfiny, které pomáhají proti bolesti, zlepšují náladu a zvyšují vaši pozitivitu. Navíc je úsměv nehorázně nakažlivý a jakmile s ním začnete, tak se k vám ostatní určitě přidají.

Fotografie: Freepik

Buďte pro okolí správným posluchačem

Každý člověk chce být vyslyšen a chce, aby ho někdo doopravdy vnímal. Pokud se s někým bavíte a ten člověk vás vždy vyslechne, nebuďte sobečtí a dopřejte mu to samé. Neuvažujte u toho o večeři nebo o pracovních záležitostech, važte si toho, že vám někdo věnuje čas, kdy se vám svěřuje se svými názory. Jakmile tomu člověku ukážete, že ho skutečně vnímáte, hned pro něj budete atraktivnější.

Naučte se k lidem chovat laskavě a nezištně

Být na okolí laskavý a hodný je jedna z těch nejvíce atraktivních vlastností. Ovšem jen za předpokladu, že za svou milou povahu nic neočekáváte. Buďte milí, nebojte se ostatní podpořit a dát jim najevo, že na nich záleží. Vás to nic nestojí a jim to může zásadně zlepšit den, což by pro vás měla být odměna.

Fotografie: Freepik

Upřímnost je nade vše, musíte ale dodržet úctu

Neříkejte lidem, co chtějí slyšet. Řekněte jim pravdu, ať už se to týká čehokoliv, jelikož lež je může více zranit. Například pokud si kamarádka vybírá triko a nesluší jí, řekněte „Jsi krásná, ale tohle se k tobě prostě nehodí. Můžeme vybrat něco, co ti víc zvýrazní oči.“. Pokud budete kamarádce lhát, tak si neslušivé triko koupí a může si uhnat ostudu třeba tak, že jí někdo nahlas řekne, že v tom nevypadá dobře. Sice je to maličkost, ale i na těch záleží.

Nenechte se jen tak srazit

V životě vždy dojde na nepěkné situace, ale je jen na vás, jak se k nim postavíte a co si z nich odnesete. Naučte se brát životní překážky s nadhledem, humorem, otevřenou myslí a úsměvem na tváři. Nadšení pro cokoliv vám pomůže překážky překonat a navíc tím motivujete ostatní, což pro ně bude přitažlivé.

Neporovnávejte se s nikým jiným

Je naprosto zbytečné se srovnávat s ostatními lidmi. Každý jsme byli stvořeni jako originál a je tedy nesmyslné někomu závidět jeho postavu, když vy máte tu svou jedinečnou. Vždy se najde někdo, kdo bude sebevědomější, nadanější či atraktivnější. To by vás ale nemělo brzdit a nutit k soutěživosti. Snažte se být lepší než vy, pouze ve srovnání se sebou.

Zdroj: Healthyway