Nepřející lidi si nemá cenu držet nablízku. Toxická povaha může kazit náladu bez omezení

Fotografie: Depositphotos

Když se vám něco podaří a jste na sebe pyšní, určitě se o to chcete podělit s vašimi blízkými. Ale ne všichni vám to budou přát.

Jsou lidé, kteří vám budou závidět věci, pro které jste usilovně několik let pracovali. Zkrátka budou mít pocit, že vám štěstí spadlo do klína a jim se nic nedaří. A i když jim řeknete, že jste se kvůli tomu museli mnoha věcí vzdát a opravdu tvrdě pracovat, budou si pořád myslet svoje. Nemá cenu si kvůli těmto lidem kazit den, protože to dělají jen proto, že mají nízké sebevědomí a nemají se rádi.

Toxických lidí je víc než dost

Asi každý se už v životě setkal s člověkem, který z něj vysával veškerou energii a vždy, když se s ním potkal, měl zkaženou náladu. Tito lidé se vám snaží znepříjemnit život. Je to z toho důvodu, že sami sebe nemají rádi, a tak nechtějí, aby se někdo měl lépe než oni. Ale ne vždy poznáte toxického člověka na první pohled, jsou to totiž skvělí manipulátoři a dokážou ze sebe udělat oběť.

Fotografie: Pexels

Znáte to, podaří se vám něco, po čem jste toužili už několik let, a tak se s tím chcete svěřit svým blízkým a přátelům. Ti vám to budou z celého srdce přát, protože vědí, co vše jste udělali pro to, abyste toho dosáhli. Ale potom tu jsou lidé, kteří se sice na první pohled tváří jako vaši nejlepší kamarádi, ale jakmile jim řeknete tuto novinu, budou se vám vaši radost snažit zkazit všemi různými způsoby.

Nic pro ně není dost dobré

A když se něco takového stane, vy nechápete, proč se člověk, kterého jste považovali za přítele, začal chovat takto. Protože kdykoliv se jim nedařilo a nebo měli zkrátka jen špatnou náladu, snažili jste se jim všemi způsoby pomoci. Vždy jste jim podali pomocnou ruku a oni se jí chytli, tak to totiž u přátel chodí.

Potom vám tito lidé ani nepoděkují. Ve většině případů si začnou stěžovat, že jste toho pro ně udělali málo. Jsou nevděční a nic jim není dobré. Ale ani když se pořádně zamyslíte, nevzpomenete si, že by vám oni někdy pomohli. A takto by to mezi přáteli rozhodně chodit nemělo. Raději si dvakrát rozmyslete, které lidi ve svém životě potřebujete a bez kterých vám bude lépe.

Zdroj: Newsitamea