Nevěry začal litovat a vrátil se za manželkou s prosíkem. Místo odpuštění mu ale dala lekci

Fotografie: Depositphotos

Nevěra rozhodně není nic pěkného. Přesto se s ní během života musí vyrovnat mnoho lidí. Mužů i žen. Tato žena udělila nevěrnému manželovi skutečnou lekci.

Každý na ni reaguje jinak, ale je jen málo těch, které by hluboce nezasáhla. Nevěra se zdá být tou nejhorší zradou, jíž se můžete dočkat od milovaného člověka. Může být však i impulsem ke změně dosavadního života. Všechno zlé je k něčemu dobré. Pokud se vám podaří nevěrníkovi odpustit, mohou se vám otevřít brány k mnohem plnějšímu vztahu. Nic jednoduchého to však není, jak dokládá i příběh této ženy.

Zmínil i intimní podrobnosti

Věděla, že ji manžel podvedl, a to dokonce v jejich ložnici. Prostě to poznala. Když na něj uhodila, přiznal se jí. Když se vzpamatovala z prvotního šoku, zajímalo ji jediné: „V čem je lepší než já?“ Manželova odpověď jí nadzvedla mandle. Je prý vysoká, má krásnou postavu a on se s ní cítí moc dobře. Nezapomněl se zmínit ani o pár intimních podrobnostech z jejich postelových hrátek.

Skutečná rána do živého pro ženu, která je přesvědčená, že ji její manžel miluje a je s ní šťastný. Bylo to pro ni nesmírně těžké, ale zvládla ho z ničeho neobviňovat. Ať si tedy jde. Zároveň ho však varovala, že není cesty zpátky. Uznává, že má její muž plné právo milovat někoho jiného, ale její duše není žádná hračka. Ať tedy nečeká, že ho někdy přijme zpátky.

Manžel se vrátil s prosíkem

Manžel tedy odešel za svou „vyvolenou“. Hlava nešla zastavit. Milovaný muž se k ní otočil zády, zničil její duši a ani se neomluvil. Vzpomínala na jeho něžná slova s vědomím, že nebyla pravdivá. I přes všechno toto mučení se rozhodla, že s ním nebude bojovat. Nebude mu říkat, že je lhář a zrádce. Milovala se taková, jaká je, se všemi klady i zápory. Rozhodla se nepátrat ani po tom, jak její sokyně vypadá a jaká je.

Netrvalo to však dlouho a jak to tak bývá, manžel se vrátil s prosíkem domů. Zjistil, že ho milenka jen využívala a on ji vlastně vůbec nemiluje. I když ho varovala, že ho už nazpět nepřijme, udělala to. Ale ne proto, aby budovali dál rodinné štěstí. Chtěla mu dát životní lekci. A tak mu vše odpustila a předstírala, že je šťastná, že je zase zpátky.

Chtěla, aby cítil to samé, co ona

Byla na něj hodná, nelhala a nepodváděla ho. Nechala ho, aby si myslel, že zapomněla na to, co se stalo. Ona však nezapomněla. Když byl muž nejšťastnější, myslel si, že krize je zažehnána a měl velké plány do budoucna, nastal zlom. Řekla mu, že odchází. Bez vysvětlení: „Ať si klidně myslí, že někoho mám.“ Nereagovala na jeho zprávy, chovala se stejně jako on předtím k ní.

Vrátila se za ním jen jednou, aby mu řekla, že se omlouvá: „Ale nezapomínám a nejsem naivní. V den, kdy jsi ode mě dostal druhou šanci, jsi šel za ní! Jsem chytřejší než ty, už se nenechám vodit za nos.“ Jejich cesty se nadobro rozešly. Jestli jejímu manželovi tato lekce pomohla, to ví jen on sám. S jakým nastavením asi budou oba vstupovat do nových vztahů?

smutná žena leží na pohovce
Fotografie: Freepik

Udělat tlustou čáru je těžké, ale méně bolestivé

Je vidět, že vyrovnat se s nevěrou není nic jednoduchého. Podvědomě chcete, aby ten druhý pocítil stejnou bolest, zradu a zoufalství, kterými jste si museli projít. Pomsta sice může být sladká a zhrzená žena jistě pocítila určitou satisfakci. Ale učinilo ji to nakonec šťastnější? Co takhle si říct, že takový člověk s vámi jednoduše neměl být? Odpustíte? Nebo začnete věřit, že si zasloužíte něco lepšího. Bez výčitek se tak můžete vydat vstříc budoucnosti a vztahu, o němž jste ani netušili, že na vás ještě čeká.

Zdroj: Bidista