Nová studie odhalila, kdy jsou muži nejčastěji nevěrní. Na určitá období v jejich životě je potřeba si dát pozor

Fotografie: Freepik

Nevěra ve vztahu je vždy bolavá. Ať už chceme nebo ne, je součástí našich životů a je potřeba vědět, jak se s ní vyrovnat i jak se jí vyhnout. Vědci zjistili, kdy muži nejčastěji podvádí své ženy a proč.

Kdy hrozí nevěra nejčastěji?

Vědci se tématu nevěry věnují již velmi dlouhou dobu. Zkoumají nejen to, co nejčastěji vede k nevěře a kdo je k ní náchylnější, ale třeba také to, v jakém věku k ní nejčastěji dochází. Podle nejnovějšího průzkumu bylo zjištěno, že muži bývají svým partnerkám nevěrní nejčastěji ve věku 29, 39 a 49 let. Proč právě v tomto věku? S největší pravděpodobností je touha po vzrušení a novém zážitku spojena s neochotou mužského pohlaví stárnout. Muž si chce podváděním dokázat, že je stále mladý a že je pro ženy stále žádoucí.

Fotografie: Freepik

Právě rok před životním jubileem je k tomu nejlepší příležitost. Aby si dokázal své mužství, často volí právě cestu sexu s jinou ženou. Citově to pro něj nemusí nic znamenat, ale je to něco, co jej velmi láká – často až tak, že si skutečně nemůže pomoct.

Obvykle muž nebere tyto „bokovky“ příliš vážně a dále pokračuje ve svém primárním vztahu, ve kterém už často jsou děti a jistota. Do domovské náruče se vždy rád vrací a dost možná tam ani není nijak nešťastný, ale rutina a nedostatek vzrušení jej prostě ubíjí natolik, že hledá krátkodobé uvolnění jinde.

Co je na vině?

Většina mužů svorně uvádí, že nevěra není znakem toho, že nemají svou partnerku rádi – naopak často ji skutečně upřímně milují, ale tělesné spojení vyhledávají i jinde. Jedna žena jim častokrát nedokáže dodat dostatečný pocit mužnosti – a to především, když přijdou děti a žena zaměří svou pozornost na ně.

Fotografie: Depositphotos

Rozpad rodiny

Pokud je tato nevěra odhalena, často partnerka nevěrnému muži odpustí – nechce totiž způsobit rozpad rodiny. Není pravidlem, že nevěra manželství nebo dlouhodobý vztah rozbijí, ale vždy následuje ztráta důvěry, hluboké zranění, a to je třeba řešit. Málokdy se ale podaří ztracenou důvěru obnovit v plném rozsahu, což je pro vztah vždy negativní a zatěžující.

Odpustit nebo ne?

Na tuto otázku bohužel neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Ani odborníci nemají jasný názor – většina tvrdí, že vždy záleží na konkrétním vztahu a jeho účastnících, do jaké míry budou schopni o celém věci komunikovat a vyřešit ji tak, aby oba partneři navázali opětovné pevné spojení a mohli spolu dále žít a fungovat.

Zdroj: Bestlife