Chyby, kterých se v koupelně dopouští téměř každý, mohou být příčinou problémů s pokožkou

Fotografie: Freepik

Málo lidí si myslí, že může udělat chybu v něčem tak banálním jako je sprcha. Ve skutečnosti však existují jistá pravidla, která byste měli dodržovat, aby netrpěla pokožka.

Milujete sprchování nebo dlouhé koupele? Věděli jste, že byste v koupelně při hygieně měli dodržovat určitá pravidla? Samozřejmě je jen a jen na vás, jak se budete starat o své tělo, to se vám však odvěčí. Ve sprše ani ve vaně byste neměli trávit více času než je opravdu potřeba. Ano, sem tam je relax potřeba, nemělo by to být však každodenní pravidlo.

Horká voda vysušuje pokožku

Stejně jako horká voda, tak i dlouhá koupel vysušuje vaší pokožku. Následně to může způsobit vyrážky nebo svědění. Pamatujte si, že optimální doba sprchování nebo koupání je pouhých deset minut. Vhodné není samozřejmě ani časté používání pěnivých gelů a tělových šamponů. Čím více je pěny, tím více povrchově aktivních látek je v lázni. Tyto látky ničí přirozenou ochranou vrstvu oleje, což vede k vysoušení pokožky a její drsnosti.

Fotografie: Freepik

Pokud vám navíc antibakteriální šampony a sprchové gely nepředepsal lékař, nemusíte je používat denně. Pozor si dejte také na používání houbiček na mytí. Mokré houby jsou totiž ideální živnou půdou pro bakterie a plísně. Z toho důvodu by bylo ideální je vyměňovat jednou měsíčně. Případně zkuste používat žínky, které můžete po použití vždycky vyprat. Velice důležité je také houby po použití vysušit, tak se v nich budou bakterie držet méně.

Nedrhněte se osuškou příliš tvrdě

Po koupání je pochopitelně důležité a vhodné své tělo osušit. Určitě byste se však měli utírat měkkým ručníkem a v žádném případě se nijak nedrhnout. Tělo raději nechte mírně vlhké. Poté použijte svůj oblíbený zvlhčovač – tedy nějaký tělový krém, který udrží vaší pokožku nádherně měkkou a zdravou. Samozřejmě je možné používat také oleje. Mějte však na paměti, že olej je nutné natírat opravdu na vlhkou pokožku, jinak vysušuje.

Fotografie: Freepik

Milujete horkou vodu? Zřejmě se vám v ní dobře relaxuje, skvěle se vám prohřívají svaly a kosti a možná vám ulevuje od bolesti. Pro pokožku však horká voda není vhodná. Může ji vysušit a kůže se začne olupovat. Horká voda totiž z pokožky odstraňuje příliš mnoho oleje. Pak je pokožka bezbranná. Navíc horká voda zvyšuje průtok krve. To často vede k zarudnutí. Může to však dojít až k zánětu a vyrážce. Ideální teplota pro pokožku je do 40 stupňů.

Zdroj: Insider