Tvářová gymnastika proti vráskám

Vrásky jsou noční můrou každé ženy. Některé se tímto problémem začínají zabývat již poměrně brzy a jiné je dlouhou dobu neřeší. Ať už v pozadí stojí genetické dispozice, pravidelná a včasná péče o pokožku či zdravý životní styl, pravdou je, že čas je ke všem stejně spravedlivý. Ať už jste spatřili své první vrásky nebo jim úspěšně unikáte, rozhodně se vyplatí věnovat pár minut denně obličejové rozcvičce. Od určitého věku se začínají tvořit drobné i větší vrásky a ty dokážou hezky potrápit. Naštěstí však existuje jeden laciný a účinný trik jak s nimi bojovat. Tím je tvářová gymnastika a my vám přinášíme návod, jak na ní.

Jak na obličejovou rozcvičku

  1. Zkuste minimálně 10x za sebou velmi pomalu vyslovovat písmena A-E-I-O-U. Poté vcucněte dovnitř vaše líce, jako když napodobujete kapra a zkuste vydržet po dobu 5 sekund – povolte a naberte do líček vzduch, aby se nafoukly, jako balón a opět vydržte 5 sekund. Při výdechu našpulte ústa do písmene U.
  2. Jako další cvik vhodný na oční okolí, které je velmi náchylné na tvorbu vrásek, je proklepávání celého očního okolí. Používejte přitom prsteníček – je totiž nejohrabanější a tudíž nejjemnější k masáži očního okolí. Poté přiložte bříška prstů na venkovní koutky očí – ukazováček a prostředníček. Kůži jemně roztáhněte, aby se napnula pokožka a pomocí očního krému prstem druhé druky, zkuste jakoby gumovat vrásky 2x nahoru a 1x dolů. V těchto místech – venkovní koutky očí můžete i vykreslovat osmičky. Vždy je lépe dvěma prsty pokožku jemně napnout.
  3. Kontury tváře a krk zpevní následující cvik. Sedněte si na stoličku, vyrovnejte se v zádech – bradu vystrčte dopředu a směrem nahoru. Vydržte takto 5-10 sekund a opět se vraťte do původní pozice. Cvik opakujte alespoň 3x. Během tohoto cviku jsou vaše prsa a zbytek těla zcela nehybné. Nejspíš sama ucítíte, jak se pokožka v těchto místech natáhne.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net