Obličejové cviky, díky kterým skryjete svůj reálný věk a budete vypadat o deset let mladší

Fotografie: Pixabay

Je normální, že se postupem let mohou na obličeji objevit vrásky. Proto provádějte tyto 4 obličejové cviky, abyste docílili mladšího vzhledu.

Při koukání do zrcadla často pozorujeme i změny, které se odehrávají s naší pletí. S rostoucím věkem můžete na pleti vidět i začínající vrásky. Proti stárnutí si lze nakoupit masky, krémy, séra a mnoho další pečující kosmetiky. Společně s pravidelným používáním kosmetiky můžete provádět 4 obličejové cviky, které jsou účinné proti stárnutí v obličeji. Této technice se říká také obličejová gymnastika a není vůbec bolestivá. Pro dosažení výsledků tyto cviky provádějte několikrát týdně a dlouhodobě.

Cviky na čelo proti stárnutí

V oblasti čela se mohou vrásky vyskytnout již v brzkém věku. Lidem, kterým je okolo 25 let, se již mohou objevovat menší vrásky. Někteří lidé je považují za nevzhledné. Bohužel se jich nedá příliš účinně zbavit a zůstávají trvale na obličeji po celý život. Na některých lidech je poznat hned z prvního pohledu na ně, jak se cítí. Tito lidé mají sklony k tomu, že mají vrásky velice brzy. Cviky na čelo se provádí tak, že sepnete ruce a položíte si je na čelo.

Fotografie: Pexels

Dále zvednete obočí, jako kdybyste se cítili překvapení a zaskočení. Rukama tlačte směrem dolů na čelo. Při pohybu zvedání obočí byste měli pociťovat, jak se svaly na čele snaží tlačit obočí zpět dolů. Tento cvik provádějte vždy dvě až tři sekundy a poté si oddechněte. Celkové cvičení si zopakujte 20krát. Další cvik na čelo začněte tím, že si položíte konečky prstů (obou rukou) na vrásky. Tyto vrásky pomalu, lehce a krouživými pohyby vytahujte směrem ke spánkům. Cvik byste měli provádět třicet sekund až jednu minutu.

Zpomalte stárnutí v oblasti očí

I na tuto oblast existují cviky, které vám pomohou s vráskami. Dále jsou vhodné na zpomalení poklesu víček. V této době si již můžete zajít na plastiku, kde vám chirurgicky víčka zvednou. Není to však zadarmo a bezbolestné. Zkuste si několik jednoduchých cviků, které pomáhají na stárnutí okolo očí. Na horní víčka si vyzkoušejte cvik, kdy položíte ruce na obličej tak, abyste se prsty dotýkali těsně nad obočím. Pleť začněte táhnout nahoru a zároveň mějte zavřené oči.

Fotografie: Unsplash

Měli byste cítit, jak tlakem nad obočí směrem nahoru zároveň natahujete horní víčka. Cvik provádějte dvě sekundy a opakujte ho 15 až 20krát. Při cviku na spodní víčka položte prsty přibližně na lícní kosti, lehce tahejte pleť směrem dolů a zároveň se snažte přimhouřit oči, jako kdybyste je chtěli zavřít. Pokuste se nemračit čelo a nepohybovat horními víčky. Cvik dělejte asi dvě sekundy a opakujte ho 15 až 20krát.

Zdroj: WomensHealthlMag