Manikúra krok za krokem

Ruce si zaslouží stejně dokonalou kosmetickou péči, jako kterákoliv jiná část našeho těla. Krásně upravené ruce jsou vizitkou každé ženy. Pečlivě nalakované nehty jim dodávají dokonale svůdnou tečku. Rozmanitost v lakování a zdobení nehtů je pestrá a skutečně je z čeho vybírat. Od barevných laků a různých stylů lakování, až po zdobení pomocí nálepek, 3D kytek, kamínků, glitrů, fimo a další.

Změkčení

Manikúra se bude lépe dělat po teplé koupeli nebo po namáčení rukou v teplé vodě. Nehtová kůžička změkne a půjde snadněji a šetrněji odstranit.

Odstranění kůžičky

Nikdy nepoužívejte ostré nůžky – nehtové lůžko se může velmi snadno poranit. Ideální je zatlačit kůžičku pomerančovým dřívkem.

Zastřihávání kůžičky

Pokud je třeba nehtovou kůžičku nezbytně zastřihnout, použijte k tomu speciální štípací kleštičky. Využít můžete i ostré malé nůžky, určené k manikúře. Špičkou odstřihnete vždy tvrdou a přebytečnou kůžičku.

Stříhání nehtů

Nehty na rukou by se vždy měly stříhat do obloučku – nůžkami určenými pro manikúru. Okraje nehtů pak jemně zapilujte.

Pilování

Správné pilování nehtů je důležité. Používejte kvalitní, nejlépe skleněný pilník. Nehty pilujte jedním směrem, aby se netřepily. Okraje nehtů můžete uhladit ještě pomocí jemného bloku.

Lakování

Na čisté a suché nehty aplikujte podkladovou bázi. Naneste barevný lak, nechte zaschnout a nakonec aplikujte ochranný lak.

Regenerace

Olejová lázeň udělá vašim prstům dobře. Ošetří je, důkladně promastí a zjemní. Místo olejové lázně je možné pravidelné vtírání výživy do nehtů a kůžičky. Ruce si pravidelně krémujte.

Noční zábal

Alespoň 1x týdně dopřejte pokožce zvláčňující zábal. Na ruce naneste silnou vrstvu krému, navlečte bavlněné rukavice a nechte působit přes noc.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net