Správná péče o nehty není věda. Existuje několik způsobů, jak posílit jejich zdraví v co nejkratším čase

Fotografie: Freepik

Zdravé a silné nehty jsou indikátorem zdraví. Někdy však nehty nejsou tak silné, jak bychom si přáli. Někdy se třepí, jindy se lámou. Zjistěte, jak se o nehty starat.

Dobrou zprávou je, že k docílení krásných a kvalitních nehtů stačí změnit své návyky a životní styl. Přinášíme vám několik typů, které vám pomohou k okamžitému posílení vašich nehtů. Stačí opravdu málo a vaše nehty se nebudou třepit ani lámat. Je možné, že ve vašem případě bude třeba do těla doplnit jen některé vitamíny nebo jiné potřebné látky.

Doplňte do svého těla biotin

Možná že máte málo biotinu, který je známý také jako vitamín H a vitamín B7. Je rozpustný ve vodě, proto se neukládá v těle, a musíte se ujistit, že ho denně konzumujete ve své stravě. Právě biotin může posílit vaše nehty a zároveň také vaše vlasy. Navíc napomáhá správné funkci nervového systému těla. Naleznete ho v potravinách, jako jsou sardinky, luštěniny nebo vařená vejce. Případně si samozřejmě můžete pořídit doplňky stravy.

Fotografie: Pixabay

Před tím, než si pořídíte biotin v tabletách, se raději poraďte se svým lékařem. Kromě toho věnujte pozornost také tomu, jak často své nehty namáčíte do vody. Příliš mnoho namáčení ve vodě může způsobit, že vaše nehty budou slabé a křehké. Při mytí nádobí noste rukavice a při koupeli se snažte raději ruce držet mimo vodu. Samozřejmě je nemožné se vyhnout potopení rukou, nemějte je však ve vodě déle, než je nezbytně nutné.

Dodržujte správnou hydrataci

Nejen se zdravím obecně, ale i se zdravím nehtů souvisí také hydratace. Dostatečný pitný režim napomáhá nehtům udržovat vlhkost a zůstat silnými. Kromě pitného režimu věnujte pozornost také tomu, co jíte. Důležitá je pestrá strava s vitamíny a minerály. Pokud používáte laky na nehty nebo nějaké ošetřující přípravky, věnujte dostatečnou pozornost jejich složení. Vyhněte se odlakovači obsahujícímu acetonu, na trhu je k dostání spousta bezacetonových přípravků.

Fotografie: Pixabay

Kromě výše uvedených rad je samozřejmě také nutné o své nehty pravidelně pečovat. To znamená, že je třeba je pravidelně stříhat či pilovat a pořádně začišťovat. Dbejte také o okolí nehtového lůžka a jeho hydrataci. To znamená, že nejen že budete ruce málo namáčet a hodně pít, ale také si budete ruce mazat hydratačním krémem určeným na ruce. Věříme, že dodržování těchto zásad vám zaručí kvalitní, pevné a především zdravé nehty.

Zdroj: Redakce