Nejčastější typy břicha, které je nutné znát, aby člověk věděl, jak má účinně hubnout

Fotografie: Depositphotos

Mnoho žen se celý život snaží shodit přebytečná kila, ale také ví, že na břiše se tuku zbavuje úplně nejhůře. Naštěstí existují různé cviky.

Velké břicho dokáže potrápit velké množství žen a často také bývá jedním z komplexů, za které se stydí zejména v létě. To je totiž období, kdy chce každá žena vypadat co nejlépe v plavkách. Doktorka Jillian Kubala tvrdí, že není vždy třeba jen pořádně cvičit, důležitá je také správná strava a dodržování pitného režimu.

Břicho ze stresu

Možná tomu nebudete věřit, ale stres je skutečně zodpovědný za hromadění tuku v břiše. A dokonce se může objevit i u žen, které na sobě jinak nemají ani gram tuku. Tuk se začne hromadit vepředu a v úrovni pupíku a žaludek se zdá velmi tvrdý na dotek. Je třeba se co nejméně stresovat, častěji relaxovat, také omezit kávu a jíst zdravou a vyváženou stravu.

Hormonální břicho

Když v těle nastane hormonální nerovnováha, začne se v břiše hromadit tuk, jenž je patrný zejména na bocích. Je velmi důležité, abyste do svého jídelníčku zařazovali potraviny, které jsou bohaté na omega 3. To jsou například ryby, avokádo, oříšky nebo vejce.

Nafouklé břicho

Pokud se často cítíte nafouklí, určitě víte, že to jde poznat i na vašem břiše. To většinou vzniká kvůli špatné stravě nebo nesnášenlivosti nějakých potravin, jako je například zelí. Břicho je ráno vždy ploché a v průběhu dne začne být oteklé, protože se nadýmáte. Je nezbytné dělat různé cvičení a také si zajistit dostatek spánku.

Fotografie: Depositphotos

Pivní břicho

Každý z vás má ve svém okolí muže, který má normální postavu, ale břicho má tak velké, jako by v něm měl minimálně dvojčata. Také ho ale zajisté vždy vidíte s lahví piva v ruce a to je právě ten problém. Když člověk hodně pije pivo, začne se mu tuk hromadit v břiše, které je potom tvrdé. A je opravdu těžké se ho potom nějak zbavovat.

Břicho po porodu

Mnoho žen skončí s tímto typem břicha, když mají krátce po porodu. Abyste to napravily, musíte do svého jídelníčku přidat potraviny, které obsahují dobré tuky. To jsou například všechny druhy ryb, ořechy nebo olivový olej. Ale na nic nespěchejte, uvědomte si, že jste v tom břiše ještě nedávno nosila malé miminko. Což je vlastně skutečný zázrak.

Zdroj: Healthline, Healthline