Hubnutí začíná v hlavě. Přesvědčte ji, že to jde a začněte s jednoduchými cviky

Fotografie: Freepik

Hubnutí v oblasti břicha je poměrně složité, jelikož se jedná o oblast, která je z hlediska tukových tkání docela často zasahována. V současné době je možné hovořit o tom, že tuk se v oblasti břicha spíše usazuje u mužské populace, nicméně i ženy mají s tímto poměrně časté potíže.

Rad, jak zhubnout břicho, je poměrně hodně, nicméně asi nejčastěji se jedná o kombinaci cvičení s dodržováním zdravého jídelníčku. Břicho se po určité době skutečně nejen vizuálně zmenší.

Vhodné cviky na břicho

Ideální volbou jsou kvalitní cviky na břicho, které doporučují profesionálové. Nejčastěji se jedná o cviky, při kterých budete ležet na zádech a pomalu se dostávat do pozice, kdy v oblasti břicha nastane co největší pnutí. V tomto okamžiku se již dostáváte do stavu, kdy stačí pouze v dané pozici vydržet anebo ji pomalu měnit. Z pozice na zádech můžete posilovat nejen přímý břišní sval, ale také postranní břišní svaly, které mohou být také perfektně vytvarované dle potřeby.

Nevhodné cviky na břicho

Obecně se nedá říci, které cviky jsou lepší a které ty špatné. Mnoho odborníků tvrdí, že klasické sedy – lehy, ale i sklapovačky mohou devastovat páteř. Ano to je sice pravda, ale jen pokud jsou vykonávány špatně, křečovitě a zapomínáte u toho správně prodýchávat. Pokud si tedy nejste jisti s některými cviky, zvolte ty, které budou pro vás snadnější.

Změna jídelníčku je podmínkou

Efektivní zhubnutí břicha souvisí i se změnou jídelníčku. V každém případě vynechejte tučná smažená jídla a snažte se je nahradit jídly připravovanými spíše na vodě nebo v páře. Základem jídelníčku se musí stát zelenina, která nepodporuje ukládání tukových buněk v těle. Omezit je vhodné i sladkosti a pečivo z bílé mouky. Všeobecně u hubnutí platí, že sacharidy přijímáme pouze dopoledne a odpoledne již přecházíme na bílkoviny.