Co dělají alfa ženy jinak, že bývají muži zpravidla obletovány a hýčkány jako žádné jiné

Fotografie: Freepik

Alfa ženy na sebe svým sebevědomým chováním často přivábí pozornost všech přítomných mužů. Když ale dojde na vztah, má jejich tolerance své meze.

Možná je to právě sebevědomí a náročnost alfa žen, co k nim muže tak přitahuje. Kupodivu totiž není pravidlem, že skutečné alfa ženy vypadají jako by právě slezly z přehlídkového mola, někdy je to dokonce právě naopak. Alfa ženy obvykle vědí, co od toho konkrétního vztahu očekávají. Jsou velmi náročné na kvality svého partnera a obvykle netolerují vzájemné neshody. Někdy dokonce nejsou nakloněny ani kompromisům a tyto problémy obvykle netolerují.

Nedostatek pozornosti a podpory

Alfa žena, která pozoruje polevující partnerův zájem o svou osobu, se necítí dobře. Neinscenuje sice obvykle žárlivé výstupy, ale snaží se partnerovu pozornost získat jinými postranními uličkami, od kterých doufá, že žárlivost naopak vzbudí v partnerovi. Nutno přiznat, že tato finta občas zabere a vztah se restartuje. Věří také ve vzájemnou podporu a růst. Pokud ji od současného partnera nevnímá, odchází zpravidla jinam.

Fotografie: Freepik

Nenechá se balamutit

Každý občas neřekne úplnou pravdu. To je celkem normální. Pokud ale alfa žena zjistí tento nešvar u svého partnera opakovaně v krátké době, má vztah namále. A to zdaleka nemusí jít o něco vážného. Úplně postačí, když žena vycítí, že dochází k narušení důvěry mezi ní a partnerem. Muž, který se k ní nechová upřímně, a neustále jí servíruje pod nos těžko uvěřitelné výmluvy, je už v podstatě jednou nohou na odchodu.

Nedostatečná komunikace

Ženy bývají zpravidla komunikativnější než muži. V případě alfa žen to platí dvojnásob. Zpravidla se nejprve snaží s partnerem probrat problémy, které se jí nelíbí, a dohodnout se na nějakém řešení. Vše pak záleží na ochotě toho druhého komunikovat a případně změnit své chování vůči ní. Pokud se ale alfa žena několikrát nesetká s úspěchem, nedává vztahu do budoucna obvykle žádnou šanci.

Fotografie: Freepik

Psychické týrání

Jakékoli záměrné citové i fyzické týrání by v žádném vztahu nemělo být tolerováno. Pokud se ho někdo pokusil použít ve vztahu s pravou alfa ženou, dostane zcela zaslouženě v krátké době „kopačky“.  Alfa ženy znají svou hodnotu a nikomu nedovolí, aby je shazoval. Často se stává, že tyrani se pak plazí u dveří a chtějí nazpět. Takové chování ale alfa ženy nikdy neodpouští a případné prosby o odpuštění zpravidla ignorují.

Zdroj: Consciousreminder