Výživná domácí maska z droždí. Vlasy budou rychleji růst, méně se lámat i padat

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, špatná kvalita nebo se vám vlasy třepí a lámou, než utratíte peníze za vlasovou kúru v drogerii, vyzkoušejte nejdřív tuto domácí masku za pár korun.

Základem této vyživující masky jsou kvasnice. Ty obsahují velké množství vitamínu B, který je nezbytný pro naše vlasy, ale i kůži a nehty, říká lékařka Katherine Marengo. Při pravidelném používání dodáte vlasům všechny potřebné látky, jež jim umožní, aby se znovu obnovily, přestaly se lámat a vypadávat. Do masky pak přidáte ještě něco pro silný lesk vlasů a nebudete chtít věřit tomu, jak jsou vaše vlasy zdravé.

Jak kvasnice prospívají vlasům

Masky z droždí jsou určené především pro ženy, které již delší dobu pozorují neustále se snižující kvalitu svých vlasů. Fungují dobře i v případě, že vám vlasy nadměrně padají. Nejenže síla kvasnic dokáže padání vlasů zastavit, postupně pomáhá obnovit i vlasové folikuly, vyživí pokožku a vaše vlasy se opět zahustí.

Droždí obsahuje především vitamíny skupiny B, jsou tu ale také minerály, aminokyseliny, kyselina listová, stopové prvky nebo vitamín D. Právě dostatek vitamínu B je potřeba k tomu, aby mohl ve vlasech správně fungovat keratin, který je zodpovědný za jejich elasticitu a celkové zdraví. Droždí můžete použít čerstvé, ale i sušené. Pokud si seženete pivovarské kvasnice, určitě je vyzkoušejte. Na rychlý růst vlasů i padání by měly fungovat ještě lépe než ty pekařské.

Maska k obnově poškozených vlasů

Nejdříve droždí aktivujte tím, že k němu přidáte lžíci medu a zalijete ji trochou teplého mléka nebo vody. Nechte půl hodiny na teplém místě vykvasit. Do misky přidejte jeden žloutek a lžíci olivového oleje. Vše dobře promíchejte a aplikujte na vlasy. Poté je zabalte do igelitu a ještě je překryjte ručníkem. Masku nechte působit alespoň hodinu, ale můžete klidně i déle. Nakonec masku opláchněte a vlasy umyjte šampónem a kondicionérem.

Fotografie: Freepik

Maska proti vypadávání vlasů

Opět aktivujte kostku droždí nebo dvě polévkové lžíce toho sušeného tím, že přidáte trochu cukru a zalijete je trochou mléka nebo vody. Po vykvašení pak přimíchejte tři lžíce cibulové šťávy a pár kapek vitamínu E a tea tree oleje. Opět masku naneste na vlasy a schovejte je pod igelit a ručník. Masku používejte 2× týdně, do tří týdnů byste měli zaznamenat velké zlepšení v padání vlasů.

Kefírová maska pro zjemnění vlasů

Pro přípravu této masky přidejte k aktivnímu droždí tučný jogurt nebo kefír v takovém množství, abyste maskou pokryly všechny vlasy. Kefír pomáhá tvrdé vlasy zjemnit. Pokud je zrovna toto váš problém, pak pro vás bude nejlepší použít droždí právě v této kombinaci. Vyzkoušet však můžete postupně všechny masky a uvidíte, která z nich svědčí právě vašim vlasům nejvíce.

Zdroj: Healthline, Slobodenpecat