Tajemství péče o pleť za pomoci obyčejného droždí odhaleno. Dopřejte vaší pleti vše, co potřebuje

Fotografie: Freepik

S kvasnicemi se většina z nás setkává při pečení kynutých pokrmů. Stojí ale za to využívat je i trochu jiným způsobem. Kvasinky byste měli zařadit do své pravidelné péče o pleť.

Kvasinky mají výborné antibakteriální účinky. Úspěšně ničí bakterie na naší pokožce a díky tomu jsou darem z nebes pro osoby trpící akné nebo seboreickou pokožkou. Pokud i vás trápí takovéto problémy a chtěli byste své pokožce co nejvíce ulevit, smíchejte rozdrobenou kostku droždí se lžící mléka nebo medu a naneste směs na pleť. Po několika minutách smyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Dopřejte si kvasnicovou masku

Pupínků a černých teček vás také zbaví maska z jedné kostky droždí a zhruba 100 ml vlažné vody. Smíchejte obě ingredience do homogenní pasty a naneste na pleť. Směs můžete nanést jak na pokožku obličeje, tak i na dekolt. Nechte ji působit asi dvacet minut, než začne vysychat a drolit se, poté ji důkladně opláchněte. Rozdíl pocítíte už po prvním použití masky, bude jemnější, hladší a hedvábnější. Pro co nejlepší účinek masku opakujte jednou nebo dvakrát týdně.

Kvasinkové koupele se doporučují při rozsáhlejších kožních problémech. Ve vaně s napuštěnou vodou rozdrobte kostku droždí, přidejte růžový olej a na čtvrt hodiny se do vody ponořte. Kromě toho, že má taková koupel blahodárné účinky na celkový stav pokožky, zbaví vás suché kůže na loktech, kolenou i patách.

Fotografie: Freepik

Obsahuje spoustu vitamínů

Droždí je cenným zdrojem vitamínů, bohužel bývá často podceňováno. Obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B9, kromě toho také kyselinu listovou, zinek, inositol, hořčík, draslík, síru, železo, měď a chrom. Je složené z biotinů, které hrají významnou roli ve zdraví vlasů a vlasové pokožky. Proto stojí za to použít kvasnicovou masku jednou týdně před umytím na vlasovou pokožku, vlasy budou pružné a krásně vyživené.

Pokud chceme kvasnice užívat vnitřně, v kynutém těstě už z nich moc prospěšných látek nezbude. Daleko lepší je udělat z nich třeba knedlíčky do polévky nebo drožďovou pomazánku. Díky obsaženým látkám má droždí pozitivní vliv na činnost srdce, nervové soustavy i trávicí ústrojí. Blahodárné působení má také na zrak, pomáhá lidem s nespavostí, chronickou únavou a depresí.

Jaké jsou druhy kvasnic?

Existuje několik druhů kvasnic. Čerstvé pekařské droždí jsou živé kvasinky, které způsobují nakynutí těsta. Pivovarské kvasnice nezpůsobují kynutí, ale používají se na dochucování pokrmů. Stejně se používá i sypané lahůdkové droždí. Cukrářská droždí se používá zejména pro výrobu sladkých rakviček.