Maska, která vás zbaví nepříjemného vypadávání vlasů

Fotografie: Freepik

Každá žena a mnohý muž sní o krásných vlasech, které nevypadávají, jsou husté a lesknou se. Ať je vám 18 nebo 60, o své vlasy se snažíte pečovat, protože jsou vaší vizitkou. Na podzim, kdy už je málo slunečního svitu, chodíme méně na procházky do přírody a také slunce už nehřeje, je důležité věnovat vlasům zvláštní péči.

Pouhé tři ingredience vaše vlasy oživí

Maska ochrání vaše vlasy před větrem a dalším výkyvům teplot nebo počasí. Stačí, když smícháte tři suroviny dohromady. Recept je prověřený několika tisíci ženami a také časem, výsledek je mnohem lepší, než jaký byste čekali. Zapomeňte na přípravky koupené v obchodech, masku si snadno uděláte doma.

Na recept vám bude stačit pouze:

  • 1 polévková lžíce oleje
  • 1 polévková lžíce koňaku
  • 1 žloutek

Není nic jednoduššího, než dané suroviny smíchat, až vám vznikne hladká hmota. Důležité je, aby se vše hezky spojilo dohromady. Pomocí prstů nebo štětce na barvení masku rovnoměrně naneste na vlasy, nezapomeňte na vlasové kořínky, protože od nich všechno začíná.

Zabalte si poté hlavu do ručníku nebo šátku. Tím umocníte sílu masku a bude působit ještě lépe. Nechte masku ve vlasech asi 30 minut a poté opláchněte teplou vodou nebo ještě lépe šamponem. Po umytí vlasů naneste balzám nebo kondicionér, jak je kdo zvyklý.

Využít můžete i další suroviny, které najdete doma

Masku můžete využívat podle vašich možností. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete masku aplikovat alespoň dvakrát měsíčně. Za 30 dní byste měli vidět výsledky, které vás ohromí.

Kromě žloutku a oleje můžete na vlasy z domácích surovin použít například med nebo masku ze šťávy ze salátové okurky. Výbornou potravinou je avokádo, které se postará také o pokožku hlavy.

Fotografie: Pixabay

Citronová šťáva zase vyhlazuje vlasy a vypadají pak pevnější. Zkusit můžete taky pány oblíbené pivo, které vašim vlasům dodá objem. Pokud například trpíte na vlasy mastné, udělejte si masku z vaječných bílků. Nechte je ve vlasech tak dlouho, dokud bílky nezaschnou a poté opláchněte. Rozdíl poznáte hned.

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv masku na vlasy, nemusí vám na váš typ vlasů sednout. Proto je dobré vyzkoušet, jaká surovina pro ně bude nejlepší a vytvářet masku tak, aby vaše vlasy nepoškodila. Vlasy budou při správné péči hydratované, svěží a lesklé, přestanou vypadávat a budete pozorovat i kvalitnější růst vlasů.