Zjistěte, co se stane s vašimi vlasy, pokud se o ně začnete starat stejně jako modelky

Fotografie: Pexels

Vlasy jsou ozdobou skoro každé ženy. Péče o ně ale nemusí být tak náročná, jak se na první pohled zdá. Není potřeba utrácet velké peníze za kadeřníka, známé modelky se s námi podělily o jejich triky.

Dokonale lesklé a hebké vlasy už pro nás nemusí být nedosažitelným snem. I přesto, že naše vlasy mnohdy trpí neustálým žehlením, vysoušením nebo aplikací barev, můžeme jím jednoduše, levně a v pohodlí domova dopřát potřebnou péči. Trikem brazilské modelky Gisele Bündchen je častá aplikace hydratačních masek. Tu si na své hlavě ponechává klidně několik hodin denně.

Opalování a domácí vajíčka

Mezi nejznámější supermodelky na světě patří také Gigi Hadid. Ta je často vidět s odlišným barevným odstínem, přesto ale tvrdí, že si vlasy barví maximálně dvakrát do roka. Veškeré její rozdíly v barvě jsou totiž způsobeny omyvatelnými spreji. Ty kombinuje s častým opalováním, které dodává vlasům odlišné odstíny. V případě, že máte světlé vlasy, doporučuje používat speciální fialový šampon, žehlit a sušit vlasy při nízkých teplotách a pravidelně aplikovat speciální vlasovou kúru.

Fotografie: Pexels

Martha Hunt je známá díky své práci pro Victoria’s Secret. Její vlasy jsou její největší chloubou a často na toto konto slýchává mnohé komplimenty. Již na první pohled působí velmi jemným dojmem, Martha totiž nedá dopustit na domácí proteinovou masku. Tu si připravuje z vaječných bílků a rozmarýnového oleje. Obě suroviny jednoduše smíchá ve stejném poměru a výslednou směs nanese na vlhké vlasy. Nechá ji působit půl hodiny a poté opláchne. Kůru doporučuje opakovat jednou týdně.

Sluneční světlo, ale i hedvábné polštáře

Americká modelka Bella Hadid nedá dopustit na hedvábné povlečení. Podle ní se jedná o nejlepší investici, kterou můžete pro své vlasy udělat. Tento trik byl dlouhá léta využíván asijskými ženami. Hedvábné polštáře nám zaručí lesklé vlasy. Nevytváří totiž tak silné tření jako polštář z bavlny, který naše vlasy často láme. Pokud nemáme po ruce hedvábný polštář, bohatě stačí si na noc vlasy zavázat do hedvábného šátku. Ráno budete zaručeně překvapeni.

Fotografie: Pexels

Ruská modelka Irina Shayk má oproti ostatním, výše zmíněným dívkám, vlasy velmi nepoddajné. To ale na první pohled není poznat, protože na všech fotografiích její vlasy působí lesklým a upraveným dojmem. Jejím tajemstvím jsou vlasové masky a jejich správná aplikace. Vlasovou masku nanáší vždy na vlhké vlasy, které následně zabalí do folie, se kterou jednoduše vyjde ven. Sluneční záření totiž díky fólii vlasy zahřeje a účinným látkám v mase pomáhá pronikat do hluboké struktury jednotlivých vlasů.

Zdroj: Goodhouse