Tajemství krásné a hebké pokožky japonských žen odhaleno

Fotografie: Getty Images

Japonské ženy jsou štíhlé a mají opravdu krásnou a hedvábnou pleť. Mnoho žen by si přálo zjistit ten správný postup, který jim pomůže tohoto vzhledu dosáhnout. Největší záhadou je, že japonské ženy vypadají nejlépe, a hlavně mladě až v pokročilejším věku.

Skutečnost je velmi jednoduchá a nejedná se o žádné injekce krásy či chirurgické zákroky. Hlavní zbraní japonských krásek je strava a správná péče o pleť. Tyto ženy zůstávají krásné s mladistvým vzhledem a dokonalou pletí až do vzniku šedivých vlasů. I poté mají japonské ženy překrásnou pleť.

Existuje mnoho odborníků, kteří se touto skutečností zabývají. Připisovali tyto fakta především klimatu, stravě, zvláštnostech ve vzduchu, ale i genetické výbavě. Nyní mají odborníci po této stránce jasno! Jsme totiž to, co jíme!

Pokud budeme jíst mnoho rafinovaného cukru a průmyslově zpracovaných potravin, naše pleť bude předčasně stárnout. Díky tomuto vypadají japonské ženy tak skvěle. Níže vám poradíme, jaké potraviny si dopřát, abyste vypadal dlouhé roky skvěle, a dokonce se tak i cítili – to je také jedna z nejdůležitějších věcí!

Potraviny, které budou vhodné pro vaši dokonalou pleť

Víte, že mezi naše základní potraviny patří mléko, chléb, sůl a brambory? A věděli jste, že v Japonsku jsou základní potravinou rýže, ryby všeho druhu, zelenina a zelený čaj? Když porovnáte naše základní potraviny a základní potraviny Japonska, jistě ihned poznáte rozdíly. Jejich strava je lehká, složená ze sacharidů, vlákniny, bílkovin a velice důležitých živin, což se u našich základních potravin říci nedá.

Rýže

Kvalitní rýže, například jasmínová či neloupaná, je bohatá na vitamíny skupiny B, a také na riboflavin. Říká se jim vitamin mladistvého vzhledu, protože jejich úkolem je udržování kolagenu v těle, čímž je pokožka především napnutá a sametová. Dále rýže obsahuje vitamin E a antioxidanty  – velmi důležité pro boj s volnými radikály.

Ryby

Místo tučného masa japonské ženy dávají přednost masu z ryb a mořským plodům. Takové maso je dokonalým a bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které podporují zdravé srdce a udržují správnou hladinu kolagenu v těle.

Zelený čaj

Zelený čaj se těší oblibě i u nás, a to je velmi dobře. Zelený čaj je silný antioxidant, který bojuje s volnými radikály, obnovuje buňky v těle a pomáhá předcházet stárnutí pokožky i celého těla. A víte co je na celku nejlepší? Japonské ženy nepohrdnou ani zákuskem, ale pozor! Nedopřejí si tradiční dezerty plný rafinovaných cukrů, nýbrž dezerty připravené z přírodních surovin. A to celé v malých dávkách.

Poslední pravidlo

Dalším jejich pravidlem je: Nedávej si na pleť nic, co nepochází z přírodních surovin, co nejste schopni sníst! Vcelku zvláštní tvrzení, ale japonské ženy tomuto kroku důvěřují, a proto vypadají tak krásně. Na pleť si dávají zelený čaj, rýži, mořské řasy a jiné přírodní produkty, které jejich pleti dodává hebkost a žádné akné.