7 tipů jak vybrat správné kosmetické studio

Navštívit dnes kosmetické studio není ničím neobvyklým. Ovšem není kosmetika – jako kosmetika. V mnohém se od sebe liší a nemám na mysli jen výběr kosmetických přípravků a vzhled interiéru.

Ten je bezpochyby velmi důležitý, protože klientka by si na kosmetice měla i odpočinout a cítit se dobře. Ovšem kritérií pro vhodně zvolený salón existuje více. Jak tedy poznat opravdu kvalitní kosmetické studio se dozvíte v následujících řádcích.

  1. Kosmetička každým coulem

V době, kdy bylo na trhu nedostatek pracovních míst, se každá druhá žena vrhla do víru kosmetických kurzů. Nakonec je nabízel i samotný pracovní úřad těm, kterých by se rád zbavil bez ohledu na to, zda je pro dotyčnou osobu kosmetika srdcovou záležitostí. Na tom ještě není nic špatného, protože žádný učený z nebe nespadl. Rozdíl je v tom, zda kosmetička vnímá své povolání jako poslání nebo pouze volbu „nějak se uživit“.

Chcete-li si nechat ošetřit pleť od profesionálů je lépe soustředit se i na vzdělání kosmetičky. Existují zdravotní sestry či přímo lékařky, které mají mimo kurzů i větší podvědomí o fungování žláz, kožních deformacích a nemocech, alergiích či účincích vnitřních a vnějších vlivů na pokožku.

  1. Snaha se neustále sebevzdělávat

Samozřejmě dobrá kosmetička nemusí být jen zdravotní sestra či lékařka. Vedle toho je vhodné sledovat, zda se vaše kosmetička zajímá o novinky. Na stěně takového salónu pravděpodobně najdete mnoho různých osvědčení z přednášek a certifikáty.

  1. Délka praxe

Zajímejte se, jak dlouho se vaše kosmetička pohybuje v oboru. Je rozdíl navštívit kosmetičku, která je v oblasti kosmetiky nováčkem nebo již 15 let. K úspěchu není zapotřebí talent, ale dřina a vytrvalost – chcete-li věrnost danému oboru. U kosmetiky tomu není jinak.

  1. Vhodné kosmetické přípravky

Jako další ukazatel odbornosti slouží kosmetika, se kterou salón pracuje. Každá kosmetička by si měla udělat průzkum a získat podvědomí o kosmetice, s níž hodlá pracovat. Navíc využívat pouze jednu řadu nemusí vyhovovat všem typům pleti.

  1. Vybavenost kosmetického salónu

Ostřížím zrakem zkontrolujte i vybavení kosmetického salónu. V podstatě platí, čím více toho mohou nabídnout – tím lépe. Nejenže takový salón zacílí na různé typy pleti, ale i cenovou relaci. Ať už se jedná o čištění pletí ručně, špachtlí či škrabkou, až po nabídku různých sér či přístrojů, jako je laser, ozonizér nebo diamantová mikrodermabraze.

  1. Určení typu pleti

Každá kosmetička by měla mít jako základní vybavení přístroj, jež určí typ pleti. Mnoho žen má například pocit suché pleti, proto cílí na mastné krémy. Ve většině případů jde o pleť dehydratovanou, a tudíž mastný krém nadělá více škody než užitku. V tomto případě zázrak udělá voda – tedy hydratační péče. Mimo jiné by si mělo každé kosmetické studio vyšší kvality vést o svých klientkách záznam. Budete tam mít svou kartu, jak jste zvyklí u lékaře. Slouží kosmetičce pro lepší přehled.

  1. Cena vs. kvalita

V neposlední řadě věnujte pozornost i cenám. Neznamená to, že nejvyšší cena má přednost a díky nízké ceně, že ušetříte. Srovnejte všechny výše uvedené body a prozkoumejte trh s podobnými nabídkami. Cena by měla odpovídat jednak vybavení salónu, přes značku kosmetiky, až po délku praxe.

Obrázek: pixabay.com