Nevyhnutelné stárnutí pleti lze významně zpomalit. Stačí si dávat pozor na několik zásadních faktorů

Fotografie: Getty Images

Stárnutí pokožky trápí snad každou ženu. Nemusíte se jen dívat, smiřovat se s tím a projevy stárnoucí kůže redukovat dekorativní kosmetikou. Lze to i jinak. Existuje pár způsobů, jakými je možné oddálit tvorbu vrásek a všech změn, které souvisejí s věkem.

Určitě si říkáte, že kdyby takové kouzlo existovalo, už o něm dávno víte. Jenže ono to žádné kouzlo není. Stačí Vám k tomu pár jednoduchých zásad, které pojmete za své a budete je dodržovat:

  • správná péče o pokožku obličeje
  • masáž obličeje
  • dodržování zdravého životního stylu

Stárnutí pokožky

Všichni samozřejmě víme, že každá lidská pokožka stárne. Pokožka dítěte a mladého člověka je perfektně vyhlazená, bez vrásek a hebká. Oproti tomu pokožka staršího člověka nabere varhánkovou strukturu s povislou kůží kolem svalů. Stárnutí pokožky z největší části zapříčiňují vnější vlivy.

Takovými vnějšími faktory jsou znečištěné prostředí, stres, kouření, pití alkoholu, UV záření. To vše na tělo působí na úkor zdravé pokožky. Proti všem těmto vnějším vlivům je pokožka schopná se bránit, ale jen do určitého věku. S postupem věku tuto schopnost ztrácí.

Fotografie: Pixabay

Způsoby, jakými lze předejít stárnutí pokožky

Když si žena začne v zrcadle všímat, že její pokožka stárne, nečeká na druhý den, ale jedná okamžitě. Zpravidla jde do obchodu a kupuje krémy proti vráskám. Ty ale ne vždy odvedou svou práci dobře. Proto je dobré poradit se s odborníkem, které přípravky pomohou zrovna Vám. Mnoho žen by potřebovalo pokožku správně hydratovat a posilovat cévy.

Pro zdravý a mladý vzhled Vaší pokožky můžete využít také velmi oblíbenou masáž obličeje. Jedná se o účinnou metodu, kterou nechte raději odvést odborníka. Masáž obličeje je vhodná i pro osoby, které trpí suchou pokožkou, sklony k atopičnosti a dalšími problémy kůže.

Dalším velmi významným bodem, který platí obecně pro zdraví celého lidského organismu je zdravý životní styl. Možná už se Vám zajídá, všude slýchat právě o zdravém životním stylu, ale právě ten je klíčem ke zdravému tělu. To samozřejmě znamená, že je potřeba, abyste spali ideálně osm hodin denně, neužívali tabákové výrobky ani alkohol ve větším množství.

Fotografie: Freepik

Zapomenout nesmíte ani na pravidelnou trochu pohybu denně, dostatečný pitný režim, nejlépe pít čistou vodu. A vynechat nesmíte ani jídlo pětkrát denně. Obecně platí vyhněte se průmyslovému cukru a nahraďte ho tím přírodním.