Věnujte pozornost svému dekoltu. Po čtyřicítce vyžaduje zásadnější péči

Fotografie: Freepik

Hydratujete krémem a pěstícími séry jen svůj obličej, ale na krk a dekolt zapomínáte? Nedělejte takovou chybu nebo se v budoucnosti dočkáte vrásek a povislé kůže.

Výstřih je ženským ukazatelem krásy. Můžete jej ozdobit šperkem nebo namazat krémem tak, aby se na večerní akci dokonale lesknul. Jakmile ale nebude pevný a bez vrásek, nikoho s ním neokouzlíte. Neváhejte mu proto dopřát potřebnou péči, a to zejména ve chvíli, kdy jste již překročili čtyřicátý rok života.

Hydratujte zvenčí i zevnitř

Základem je kosmetika a správná hydratace pokožky. Na trhu jsou zvlhčovací krémy, ale odborníci doporučují sérum na výstřih a krk. Nenechte se zmást reklamou a propagací. Vždy volte produkt, který má přírodní složení a nebudete tak do svého těla skrze kůži dostávat škodlivé látky.

Nestačí však posílit pokožku. Je důležité zajistit správnou hydrataci zevnitř. Každý den by mělo být do těla dodáno minimálně 1,5 litru minerální vody.

Fotografie: Freepik

Pravidelný sport udělá divy

Kromě toho je také velmi důležité cvičení. Dekolt je místo, pro které se hodí jóga a také obličejová jóga. Cvičení by se pro nás mělo stát zvykem a měli bychom si najít čas na jejich provádění během ranních nebo večerních rituálů.

Více spěte a nestresujte se

Spánek je skvělým pomocníkem pro zlepšení kvality naší pokožky. Dávejte však pozor na polohu, ve které usínáte. Ukazuje se, že velikost polštáře má vliv na náš vzhled. Příliš velký a načechraný polštář upřednostňuje například prohloubení brázdy. Také se nedoporučuje spát na břiše. Mačkání poprsí naše problémy jen zhoršuje. Ideálním řešením je spát na zádech nebo speciálně profilovaném polštáři s ohledem na krční obratle.

Provádějte pravidelné masáže

Masáž a příjemné doteky ocení celé tělo. Jinak tomu není ani v případě dekoltu. Sežeňte si proto olej nebo hydratační krém, který má mastnější a hutnější texturu. Poté jej zapracovávejte do pokožky pomocí krouživých pohybů.

Nemusíte příliš tlačit ani kůži vytahávat. Stačí jen jemně masírovat, aby se prokrvila a předčasně nestárla.

Vybírejte správný druh spodního prádla

Používejte také příjemné spodní prádlo, které nebude ňadra tlačit příliš vysoko. Tím by se mohli vytvořit výraznější vrásky. Výrazně záleží také na zvolených materiálech, které pokožku nesmí dráždit.