Zbavte se snadno zubního kamene, plaku nebo žlutých skvrn na zubech díky bezpečným domácím postupům

Fotografie: Freepik

Zubní kámen a plak nezhoršují jen vzhled zubů, ale vedou ke vzniku zubního kazu, doprovodným jevem jsou nepříjemné pocity v ústech a špatný dech. Zjistěte, jak zajistit kvalitní ústní hygienu za pomoci přírodních prostředků.

Zubní plak, kámen nebo záněty dásní spolu se zubními kazy jsou nejčastějšími potížemi dutiny ústní. Pro řešení těchto obtíží je nutná důkladná ústní hygiena a pravidelné prohlídky u zubního lékaře ve spojení s dentální hygienou, která napomáhá předcházení onemocnění parodontu. Jak ale v domácím prostředí pečovat o zuby a ústní dutinu, když se chcete vyhnout chemickým a drahým marketingovým prostředkům?

Fotografie: Freepik

Potíže dutiny ústní

Vlivem slinění, přijaté potravy a vypitých nápojů vzniká na povrchu zubů zubní plak, ten nejen, že obsahuje bakterie, ale jeho mineralizací vzniká zubní kámen. Dochází také ke vzniku skvrn žluté nebo hnědé barvy na povrchu zubů. Bakterie v plaku navíc zasahují do homogenity dásní, narušují tkáň a může dojít ke vzniku zánětů, posléze parodontózy. Zároveň bakterie a záněty způsobují špatný dech. Všechny tyto obtíže je možné minimalizovat důkladnou ústní hygienou, použít k tomu lze zároveň přírodní prostředky bez obsahu přidaných chemikálií nebo dokonce toxických látek. Které to jsou?

Sezamová semínka

Přírodní peeling pro zuby pro odstranění zubního kamene ze zubů? Velmi efektivně fungují sezamová semínka, která je nutné žvýkat, ale nepolykat. K dočištění pomocí sezamových semínek použijte také zubní kartáček. Sezamová semínka zuby očistí od zubního kamene a vyleští.

Fotografie: Freepik

Jedlá soda

Pomocník v domácnosti při vaření i úklidu si poradí také se zubním kamenem. Jedlá soda pomáhá také vybělit zuby, stačí smíchat půl čajové lžičky se zubním práškem, který je vhodnou alternativou k zubní pastě a vyčistit si touto směsí jednou týdně zuby. Zuby budou bělejší a očištěné od zubního kamene, bonusem je svěžejší dech.

Peroxid vodíku

Pomocí domácí ústní vody si vyplachujte ústa dvakrát nebo třikrát týdně, vytvoříte ji smícháním peroxidu vodíku a čisté vody v poměru 1:1. Takto připravená ústní voda pomůže odstranit plak i zubní kámen, současně budou zuby vybělené.

Zdravé zuby pomocí ovoce a zeleniny

Jak očistit po hlavních jídlech zuby a posílit dásně? Dejte si do hodiny po hlavním jídle jablka, meloun, mrkev nebo celer, důkladné žvýkání napomáhá očištění.

Zdroj: WebMD