Jednoduché fígle od stylisty, díky kterým ušetříte peníze za drahé líčení. Zvládnete je bez ohledu na věk

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé do kosmetiky a líčení investují nemalé peníze. Existují však osvědčené triky, jak zbytečně nevyhazovat peníze oknem a na kosmetice a make-upu ušetřit.

Pokud se pravidelně líčíte, používáte krémy, pleťové masky a peelingy, pak víte, že tato péče o vzhled není zadarmo. Nemusíte si však hned vyrábět domácí líčidla, pokud chcete ušetřit. Některé přípravky můžete skutečně nahradit těmi levnými domácími a s líčidly můžete zacházet tak, aby vám vydržela co nejdéle.

Vyrobte si domácí peeling

Zrovna peeling je kosmetický produkt, jehož cílem je odstranit odumřelé buňky z pokožky a zjemnit ji. Na to vám plně postačí peeling, který si vyrobíte i z domácích surovin. Použijte jako základ jeden díl olivového oleje, do něj rozmíchejte dva díly cukru nebo kávové sedliny nebo hrubší mořské soli. Přidejte kapku oblíbeného esenciálního oleje a máte hotovo.

Nevyhazujte peníze za drahou řasenku

Pokud si kupujete drahou řasenku jenom proto, že vám vyhovuje její kartáček, i zde můžete něco málo ušetřit. Většina řasenek má totiž univerzální uzávěr. Můžete si tak koupit levnější řasenku a do ní vložit očištěný kartáček na řasy, který vám nejlépe vyhovuje. Pokud toužíte po dlouhých a hustých řasách, ale nechce se vám utrácet za ty umělé, zkuste tip s pudrem.

Fotografie: Freepik

Efektu opravdu hustých řas dosáhnete díky aplikaci dětského pudru. Řasy nejprve ideálně natočte kleštičkami a aplikujte na ně jednu až dvě vrstvy řasenky. Poté vložte vatovou tyčinku do dětského práškového zásypu a potřete jím řasy z obou stran. Všechny řasy by měly mít po aplikaci popelavou barvu. Poté znovu přejeďte řasenkou. Uvidíte, že řasy budou mít mnohem větší objem než obvykle, a zase tím ušetříte nějakou tu korunku.

Docházející make-up

Make-up, který už nespolupracuje a z tuby už nejde vymačkat, většinou všichni hodíme rovnou do koše. Je to ale škoda. Zkuste ho zavřený ponořit do misky s horkou vodou. Make-up se teplem uvolní ze stěn tuby a poslouží vám ještě na několik aplikací. Stejně tak můžete do vyschlé řasenky nakapat pár kapek vody na kontaktní čočky. Protřepejte a uvidíte, že řasenka bude ještě sloužit, než budete muset koupit novou.

Ušetřete na rtěnce

Pokud pravidelně používáte rtěnku, víte, že se během dne ráda setře, a musíte ji tak použít několikrát za den. Po nalíčení rtů zafixujte rtěnku pomocí papírového ubrousku. Nasypte na něj trošku dětského pudru a kapesník stiskněte mezi rty. Rtěnka vám tak mnohem déle vydrží, a navíc vám nebude ulpívat na zubech.

Fotografie: Freepik

Levné odlíčení

Pokud vám odličovač dojde nebo na něm chcete ušetřit, můžete k odlíčení použít obyčejnou vazelínu. Řasenku pak velmi dobře odstraní kokosový nebo jiný olej. Dávejte ho však menší množství, když to přeženete, budete mít chvíli rozmazané vidění. Kokosový nebo olivový olej můžete použít i místo drahých sér na vyživení řas. Starým kartáčkem z řasenky namočeným v oleji si těsně před spaním potřete řasy. Dostanou tu správnou výživu a hydrataci a vy ušetříte nemalou částku.

Zdroj: Novochad