Přirozeně dlouhé a husté řasy pomocí domácích prostředků. Konečně řešení pro nikdy nekončící příběh

Fotografie: Depositphotos

Každá žena touží po přirozeně dlouhých a hustých řasách, proto často zkouší různé kosmetické přípravky, které za spoustu peněz slibují zázraky. Pomoci si přitom můžete ekonomičtěji.

Vlasy, nehty, pleť, ale i přirozeně krásné a zdravé řasy jsou ozdobou každého člověka. Dokážou z vás udělat zcela jinou osobu, pokud se o tyto aspekty krásy dobře staráte. Nemusíte nic přehánět, není potřeba mít na hlavě šílené barvy, přehnaně dlouhé nehty a tuny make-upu, bohatě postačí, když o sebe budete dobře pečovat. Přírodní, zdravá krása vydá za tisíce kosmetických přípravků. Chcete-li tedy získat přirozeně dlouhé a husté řasy, zkuste sáhnout po účinných domácích prostředcích.

Vazelína pro dlouhé a hydratované řasy

Stejně jako vlasy, i řasy potřebují dostatečnou hydrataci. Pokud nebudete dbát na tento faktor, řasy zůstanou suché, tím pádem se budou snadno lámat, budou vypadávat a vám na očních víčkách zbydou jen řídké chloupky. Řasy je třeba pořádně posílit a zahustit. K tomu je skvělá vazelína, jejíž aplikace je naprosto jednoduchá.

Vyčistěte si kartáček od řasenky a naneste na něj trochu vazelíny. Řasy pročísněte a nechte vazelínu působit přes noc. Ráno ji opláchněte společně s obličejem. Pozor, aby se vazelína nedostala do přímého kontaktu s očima, hlavně při nanášení na spodní řasy, na které se často zapomíná.

Ricinový a olivový olej pro rychlý růst

Ricinový a olivový olej účinně vyživují a zahušťují řasy. Ricinový olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, jako jsou omega 6 a 9 a na kyselinu ricinolejovou, která nejen pomáhá řasy hydratovat, ale také je udržuje zdravé. Aplikujte na vatový tampónek pár kapek oleje a pomažte jím horní i spodní řasy. Nechte opět působit přes noc a druhý den ráno si obličej umyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Pexels

Nezapomeňte však na test na alergickou reakci. Vždy je dobré nejdříve zjistit, jak na ricinový olej vaše tělo reaguje, zvláště takto v blízkosti očí. Chcete-li nejdříve provést malou zkoušku, kápněte si ricinový olej na kůži, například na paži, než ho použijete na řasy. Počkejte 48 hodin, zda-li se u vás neprojeví alergická reakce.

Vitamín E pro zdraví řas

Také vitamín E poskytuje řasám hydrataci a živiny, jež potřebují pro své zdraví a správný růst. Kromě toho stimuluje krevní oběh k vlasovým folikulům, čímž podporuje růst vlasů. Propíchněte kapsli vitamínu E a její obsah smíchejte se dvěma polévkovými lžícemi gelu z aloe vera. Aplikujte vzniklou směs na řasy těsně před spaním pomocí čistého kartáčku od řasenky. Nechte pracovat přes noc a ráno opláchněte vodou.

Zdroj: Femina, StyleCraze