Redukce vrásek kolem očí a zpomalení procesu stárnutí pomocí přírodních surovin, které koupíte v každých potravinách

Fotografie: Depositphotos

Všichni toužíme po mladistvé, zářivé pleti bez vrásek. I když není možné je zcela eliminovat, můžete zpomalit proces stárnutí. Použijte na pleť tyto potraviny, které s redukcí vrásek pomohou.

Stárnutí sice nezastavíte, ale je možné získat vyhlazenou pleť bez vrásek a bojovat proti ochablé pokožce. Výskyt vrásek, ztráta pevnosti a tmavé kruhy pod očima jsou přirozenými jevy vlivu času, jež však lze oddálit, pokud si osvojíte správné návyky. Zbraně, které můžete použít, snadno naleznete u sebe doma, nebudou vás stát tolik peněz jako předražená séra, jež slibují zázraky, a navíc jsou bez chemie.

Vaječný bílek vyživuje a vyhlazuje

Vejce je možné nalézt v každé domácnosti. Jsou skvělým zdrojem bílkovin a vděčnou potravinou pro přípravu mnoha pokrmů. Proč však jejich potenciál využívat pouze v kuchyni? Perfektně poslouží také v kosmetice. Vaječný bílek totiž vyživuje, vyhlazuje a zpevňuje pleť. Je ideální pro stahování pórů a skvěle bojuje proti vráskám.

Avokádo je bohaté na dobré tuky

Avokádo je velmi zdravá potravina bohatá na dobré tuky. Díky vysokému obsahu vitamínu E, silné látce proti stárnutí, stimuluje tvorbu kolagenu. Brání také rychlému stárnutí a působí jako přírodní lék na dermatitidu a pupínky. Avokádová maska hydratuje pokožku kolem očí a dodává jí mastné kyseliny, jež jsou pro jemnou kůži v této části obličeje zvláště prospěšné. Po několika použitích si všimnete, že vitamíny B a E jsou příčinami vaší zářivé pleti.

Salátová okurka nesmí chybět

Salátová okurka je ideálním přírodním prostředkem pro odstranění vrásek kolem očí, protože obsahuje až 96 % vody a k tomu vitamín C a vitamín E. Naneste její šťávu přímo na obličej a plátky si položte na oči. Syrovost salátové okurky redukuje vrásky, eliminuje tmavé kruhy pod očima a osvěžuje unavené a opuchlé oči.

Fotografie: Pixabay

Nepodceňujte sílu hydratace

K tomu všemu je nutné pít dostatek čisté vody, abyste zabránili stárnutí pokožky. Pamatujte, že hydratace je dobrá pro vaše tělo, ale také pro zdraví pokožky. Kromě pití vody je dobré pravidelně používat hydratační krém, předejdete tak suchosti a vráskám pod očima. Před spaním můžete rozetřít kolem očí i trochu vazelíny pro hydrataci, zjemnění a redukci mimických vrásek.

Zdroj: Healthline