Zapomenutý poklad našich babiček pro péči o pokožku. Vyzkoušejte recept na pleťovou masku, která vás zbaví stařeckých vrásek

Fotografie: Depositphotos

Vráskám se kvůli přibývajícím létům zkrátka nevyhnete. A pokud pravidelně nenavštěvujete kosmetické salony, dost možná se objeví ještě dřív.

Vrásky jsou malé záhyby, které se s postupujícím věkem objevují na kůži kvůli úbytku kolagenu. Většina žen se jich chce zbavit, a tak podstupují zákroky, během nichž jsou do obličeje aplikovány injekce, které se nazývají botox. Jenže tento zákrok je také velice drahý, ne každý na něj má finance. Naštěstí existují přírodní masky složené z přísad, které jsou vždy po ruce a které poskytují stejný účinek jako botox.

Maska z kakaového prášku

K přípravě masky z kakaového prášku budete potřebovat:

  • 1 lžičku kakaového prášku,
  • 5 kapek rozmarýnového esenciálního oleje,
  • 1 polévkovou lžíci vody,
  • 2 lžičky kakaového másla,
  • 1 žloutek.

V misce rozšlehejte kakaový prášek se žloutkem a přidejte pár kapek rozmarýnového esenciálního oleje a kakaový prášek. Poté za stálého míchání vlijte vodu, abyste získali něco jako krém.

Výhody kakaového prášku

Kakaový prášek je bohatý na polyfenoly, což jsou silné antioxidanty, pomáhá neutralizovat volné radikály a podporuje regeneraci buněk. Kakao opravuje poškození kůže a snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Kakaový prášek také pomáhá stimulovat průtok krve a podporuje produkci kolagenu. Také je velice bohatý na kofein.

Fotografie: Pexels

Výhody žloutku

Vejce jsou bohatá na vitamín A, což je antioxidační vitamín, který je velice účinný v boji proti oxidativnímu stresu, jenž je příčinou předčasného stárnutí pokožky. Vaječné žloutky obsahují biotin, který podporuje obnovu kožních buněk a omezuje ztráty vody z pokožky. Biotin tak redukuje výskyt vrásek a podporuje pružnost pokožky.

Fotografie: Pexels

Díky této masce, která je složená z přírodních ingrediencí, budete mít své vrásky pod kontrolou. Dost možná se vám povede je úplně vyhladit, určitě budete pořádně hydratovat pokožku, a hlavně nebudete muset utrácet velké peníze za různé zákroky.

Zdroj: StyleCraze, PinkVilla