Otázky, podle kterých poznat, zda jste ve vztahu s životní láskou nebo jen ztrácíte drahocenný čas

Fotografie: Pixabay

Lidé, kteří se nově seznámí, občas neví, zda mají jít s daným člověkem do vztahu. Zjistěte, podle čeho lze poznat, že se jedná o lásku, nebo o chtíč.

Jestliže se na seznamce nebo na jakémkoliv jiném místě seznámíte s novým partnerem / partnerkou, měli byste se zamyslet nad tím, zda chcete vztah dlouhodobý, nebo pouze krátkodobý. Měli byste si hned na začátku promyslet, jak to vidíte. To, co chcete, je buď láska a dlouhodobý vztah, nebo pouze sex a krátkodobé povyražení. Láska a chtíč jsou dva rozdílné pocity. Poznejte, jaký pocit máte vůči druhému člověku vy. Pokuste se odpovědět na 5 otázek, které vám pomohou rozpoznat to, co vlastně chcete.

Pocity vůči druhému jen ohledně sexu

V každém vztahu by mělo být dostatečné množství chemie, aby byl udržován zdravý sexuální život. U manželů, kteří spolu žijí dlouhodobě, velice často vztah upadá do stereotypu. V ložnici by měla být neustále cítit chemie, jež je pro dlouhodobý vztah velice důležitá. Posedlost nebo upoutání pozornosti pouze na sex však může být na škodu, pokud se soustředíte jen na toto téma. Po nějakém čase se vám daný člověk v oblasti sexu lehce omrzí a vy a váš partner se budete nudit nebo budete toužit po nových věcech v posteli.

Fotografie: Pixabay

Umíte navždy udržet tajemství?

Zamilovaný člověk má potřebu vše sdílet se svou drahou polovičkou. Nemá před ní tajemství ani hranice v oblasti komunikace. Ve společném vztahu by se mělo mluvit o všem, i když se jedná o trapnou situaci / událost. Pokud jde pouze o chtíč, budete zadržovat své skutečné já a budete se neustále snažit být v módu „nejlepší já“. V tomto případě nechcete, aby se ten druhý dozvěděl o tom, jakou máte skutečnou povahu a udržujete před ním tajemství. Láska se odhaluje hlavně tím, že dokážete být před partnerem zranitelní.

Fotografie: Pixabay

Dlouhodobě trvající přátelství

Dlouhodobě trvající přátelství se dokáže velice rychle přehoupnout v lásku. V přátelském vztahu, který trvá několik let, je mnoho důvěrností a také zážitků. Důvěra, zážitky a vzájemná pomoc jsou cesta k tomu, abyste se do druhého zamilovali. Naopak vztah, v němž není přátelství, je pravděpodobně jen chtíč. Lidé nemohou milovat člověka, o kterého se nezajímají, mají mezi sebou tajemství a nemají spolu společné zážitky.

Žárlíte na toho druhého?

Říká se, že kdo nežárlí, ten nemiluje. Zamilovaný pár by si měl důvěřovat, bez ohledu na situaci nebo okolnosti. Občas se mohou vyskytnout pochybnosti, ale jestliže má partner zájem na tom, abyste se netrápili, vaše pochybnosti vám dokáže vyvrátit. Pár, který je spolu pouze kvůli sexu, na sebe velice často žárlí. Důvodem pro žárlivost jsou jiní lidé, kteří pokukují po vaší polovičce. Jestliže máte dojem, že neustále žárlíte nebo nevíte, na čem s vaším partnerem jste, pravděpodobně se jedná pouze o chtíč.

Fotografie: Pixabay

Očekáváte od toho druhého dokonalost?

Pokud milujete, dokážete přijmout každou chybu, nedokonalost a další věci od svého partnera. Lidé, kteří pociťují pouze chtíč, chtějí od svého partnera hlavně dokonalost. Jejich partner by podle nich měl vypadat bezchybně, chovat se perfektně a chovat se dobře v okolí přátel a rodiny, aby vztah vypadal velice věrohodně. Dokonalost nikdy není dlouhodobá a pokud se někdo zdá až příliš perfektní, jedná se pouze o fasádu.

Zdroj: YourTango