Nečekané využití jedlé sody při péči o pokožku. Vyrobte si z ní masku pro jemnou a lesklou pleť

Fotografie: Depositphotos

Jemná a hladká pleť je snem vlastně každé ženy. Ale ne všechny mají takto krásnou pleť od přírody. Někdy je třeba si trošku vypomoct.

Jedlou sodu má doma asi každý. Je to totiž pomocník, který se už dávno nepoužívá jen při vaření, ale například také pří úklidu. Soda má totiž naprosto skvělý čisticí účinek, který můžete použít i v péči o vaši pleť. Když smícháte jedlou sodu s vodou, vznikne vám kašička, již můžete využít různými způsoby. Vyzkoušejte tuto pleťovou masku na bázi jedlé sody, třeba pomůže i vám, říká lékařka Cynthia Cobb.

Je skvělá pro mastnou pleť

Pokud i vy patříte k ženám, které si rády udělají den jen pro sebe, použijí různé masky, nabarví si vlasy a podstoupí různé další procedury, rozhodně vyzkoušejte i tuto masku z jedlé sody. Určitě vám pomůže více než nějaké kupované a drahé masky z drogerie. Černé tečky jsou problém, který se vyskytuje u vlastně každého člověka. A u koho ne, ten má velké štěstí.

Nejjednodušší je zakrýt všechny póry make-upem, ale to bohužel tento problém neřeší. Proto byste se měli snažit pórů a černých teček zbavit tím nejbezpečnějším a nejekologičtějším způsobem. A pomůže vám s tím právě tato maska, takže na nic nečekejte a připravte si ji ještě dnes.

Vyživující a čisticí maska

Na přípravu této masky budete potřebovat pouze jedlou sodu a med. Dvě lžíce jedlé sody si smíchejte s tekutým medem. Měla by vám vzniknout lepivá pasta. Tu poté vklepejte krouživými pohyby do obličeje a nechte ji 15 minut působit. Poté ji opláchněte vlažnou vodou. Pleť by potom měla být svěží a vyčištěná, suchá místa budou díky medu krásně hydratovaná a soda odstraní ucpané póry a černé tečky.

Fotografie: Pixabay

Veganská maska

Budete potřebovat jednu lžičku jedlé sody a jednu lžičku vody. Když tyto dvě ingredience smícháte, získáte bílou pastu, kterou ale nemůžete aplikovat na celý obličej, protože by vám hodně stékala. Naneste si na nos trochu pasty a sledujte, jak se vaše pokožka chová. Černé tečky sice nezmizí, ale vaše pleť bude vyčištěná, takže se nové nebudou tvořit.

Zdroj: Healthline