Kosmetička prozradila, jak osvěžit pleť na obličeji přírodními maskami

Fotografie: Pixabay

Naše pleť dostává každý den pořádně zabrat. Několikrát denně si obličej umýváme, líčíme se, večer je na řadě odličování. Za celý den na naši pleť dopadne tolik prachu, že je zapotřebí o ni pečovat, aby vypadala dlouho svěže a mladě. Ukážeme vám několik druhů masek, které vám obličej rozjasní.

Přírodními maskami rozhodně nic nezkazíte

Rajče je silný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům, proto se hodí do našeho prvního receptu. Cukr je považován za exfoliátor. Proto se maska nazývá exfoliační rajská. Potřebujete na ni:

  • 2 lžičky hnědého cukru
  • 1/2 čajové lžičky medu
  • 0,5 kg nejlépe bio rajčat

Rajčata nakrájejte, vložte do skleněné misky a přidejte med a hnědý cukr. Směs si namasírujte do obličeje a nechte působit asi pět minut. Poté si obličej opláchněte vlažnou vodou a osušte nejlépe bavlněným ručníkem.

Fotografie: Pixabay

Další recept obsahuje mandle a mléko. Mandle dokážou zázraky, co se týče barvy pleti. Pokud chcete opravdu mít viditelné výsledky, masku používejte dvakrát denně po dobu alespoň dvou týdnů.

Stačí jen namočit 3-4 mandle do mléka. Večer rozmixujte a vytvořte pastu, kterou naneste na obličej. Nejlepší bude nechat masku působit přes noc. Ráno poté opláchněte studenou vodou.

Pokud máte suchou pokožku, masku používejte každý den, typy s mastnou pletí mohou dvakrát týdně.

Citrusy i skořice pomohou k čisté a svěží pleti

Dalším maska bude z citrusů. Budete k ní potřebovat pouze grapefruit a citronovou šťávu. Obě suroviny jsou bohaté na kyselinu citronovou, která je silným antioxidantem a přírodním exfoliátorem. Maska je skvělá pro mastnou pleť. Budete potřebovat jednu lžičku čerstvé vymačkané citronové a stejné množství grapefruitové šťávy.

Fotografie: Pixabay

K tomu přidejte ještě jeden vaječný bílek a dvě lžičky zakysané smetany. U vejce rozdělte bílek od žloutku a bílek promíchejte. Přijdete oba druhy šťávy a zakysanou smetanu. Bílek přijdete do této směsi a naneste na obličej. Nechte působit na pleti alespoň 15 minut, poté si obličej opláchněte a opatrně osušte.

Poslední tip, který můžete vyzkoušet, je se skořicí. Tato masko kombinuje kyselinu mléčnou a samotné mléko. Skořice stimuluje pokožku a heřmánek naopak zklidňuje.

Budete potřebovat 2 čajové lžičky sušeného mléka, čajovou lžičku heřmánkového čaje, ½ čajové lžičky mleté skořice a ¼ čajové lžičky medu. Smícháním všech ingrediencí získáte pastu, kterou naneste na vlhkou pokožku. Nechte působit jen 2-3 minuty a poté obličej opláchněte a osušte.