Efektivní cviky s činkami, které podpoří spalování tuků. Stačí cvičit čtvrt hodiny denně

Fotografie: Freepik

Pokud nemáte času nazbyt a chtěli byste do svého života přesto zařadit posilovací cvičení, které zformuje vaši postavu, vyzkoušejte následující sestavu cviků, která je zaměřená na všechny svalové skupiny v těle. Efektivně tak začnete spalovat a podpoříte štíhlou linii, a to jen po pouhých patnácti minutách denně.

Jaké cviky vás dostanou do kondice?

Vyčleňte si každý den pouhou čtvrt hodinku a posilujte pomocí tohoto cvičení. Výsledky se dostaví záhy:

  • Cvik první: Proveďte vzpažení s činkami a poklek. První cvik je velmi snadný. Výchozí poloha je ve stoje. Do rukou si vezměte dvě kilové, či dvoukilové činky, ruce ohněte v loktech, činky by tedy měly být v úrovni ramen. Poté jděte postupně do pokleku. Nejprve položte levou a pak pravou nohu na podložku. V úplném pokleku vzpažte (činky budou nad hlavou). Pak se opět vraťte z pokleku do původní polohy. Opakujte desetkrát za sebou.
  • Cvik druhý: Posilujte v předklonu. Než začnete provozovat druhý cvik, nakročte si levou nohou v před. Pravá noha je natažená za vámi a opírá se o špičku. Následně se předkloňte, činky máte stále v rukách a v předklonu je zdvihejte. Loket tvoří pravý úhel. Opakujte asi desetkrát a pak vystřídejte nohy.
  • Cvik třetí: Vyzkoušejte kliky s jednou činkou. K dalšímu cviku si lehněte na záda, v pravé ruce máte stále činku a ta levá je natažená do strany a dlaň se opírá o zem. Pak pravou ruku s činkou zdvihněte nad sebe, levou rukou se opřete o zem, trup také zvedněte a otočte se plynule břichem k podložce. Nakonec cvik zakončete klasickým klikem a vraťte se stejným způsobem zpět do výchozí polohy. Opakujte desetkrát.
  • Cvik čtvrtý: Posilování v půl dřepu zpevní stehna i hýždě: Opět se postavte, do obou rukou si vezměte činky a levou nohou si předkročte, pak se o ní opřete. Koleno svírá pravý úhel. Druhá noha je za vámi a opírá se o špičku, koleno je mírně pokrčené a sotva se dotýká podložky. Takto zdvihejte činky, a to tak, že ohýbáte lokty. Zopakujte cvik desetkrát a vyměňte nohy.

Závěrečný cvik na protažení: Posilování v klikové poloze

Nyní přejděte do polohy, která je typická pro klasický klik. Nohy jsou zcela natažené, páteř se neprohýbá. Natáhněte levou ruku a opírejte se o podložku. V pravé ruce svíráte činku, a to tím způsobem, že loket ohnete do pravého úhlu a při narovnání je paže rovnoběžně s nataženým tělem. Opakujte desetkrát a vyměňte strany.